Previous Next

На Полтавщині ситуація з АЧС є складною

Надрукувати

У зв'язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні, в тому числі й на Полтавщині, виникла реальна біологічна загроза галузі українського свинарства.

На сьогоднішньому засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації акцентували увагу на дотриманні вимог біобезпеки та «закритого» режиму утримання свинопоголів'я. Але всі випадки даного захворювання в сільськогосподарських підприємствах пов'язані з безвідповідальністю власників тварин та нехтування ними вищезазначених вимог.

«Ми завжди підтримували фермерів і будемо робити це надалі, адже бачимо їхні успіхи. Але у житті бувають і прикрі ситуації. АЧС дуже швидко поширюється на Полтавщині не тільки серед диких тварин, а й домашніх. З початку цього року зафіксовано 44 випадки захворювання на африканську чуму свиней та знищено 478 тонн хворих свиней. Причиною спалахів АЧС є недотримання вимог біобезпеки. Нагадую всім господарствам переглянути усі норми біобезпеки та щоб вони відповідали вимогам», - зауважив заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

Заступник голови додав, що станом на 1 жовтня 2018 року в області нараховується 99 колективних господарств, що займаються свинарством, у тому числі 90 товарних та 9 племінних, у яких утримується 234,8 тис. свиней. Керівники 55 свиногосподарств свідомо ігнорують вимоги біобезпеки, наражаючись тим на потенційний ризик виникнення та розповсюдження АЧС.

За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадія Пікуля, якщо виявляють випадки АЧС у колективному господарстві, то миттєво зрозтає соціальна напруга серед населення, люди самостійно вимушені  забивати навіть не конвенційне поголів'я свиней, за що ж звичайно не отримують ніякої компенсації. Ціни на свинину і сало на тлі того, що відбувається, ростуть рекордними темпами.

«Відповідальність за збереження поголів'я свиней цілком лежить на керівниках господарств. А тому до власників тварин, які ігнорують вимоги збереження тварин, Держпродспоживслужба в Полтавській області застосовуватиме заходи примусового припинення роботи господарства через суди, щоб у подальшому унеможливити виникнення та поширення цієї небезпечної хвороби  свиней в області. Така практика у нас уже є. Тільки спільними зусиллями ми можемо захистити територію області та України від АЧС», - зазначив Геннадій Пікуль.