Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної адміністрації

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

З початку року на Полтавщині з неплатників аліментів стягнули майже 2 млн гривень

Аліменти стягнули на користь понад 22 тис. дітей.

У Полтавській області з початку 2018 року з неплатників аліментів державними виконавцями стягнуто майже 2 млн гривень. Про це повідомив заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби - начальник Управління державної виконавчої служби Віталій Коноз під час засідання штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання рішень про стягнення заборгованості по зарплаті та аліментів.

 «Ми вдосконалили процедуру зі стягнення аліментів. Тепер державним виконавцям надали певні повноваження щодо обмеження боржників у певних правах. Також до боржників застосовують певні санкції. Закон «ЧужихДітейНеБуває», який вступив в силу 28 серпня 2018 року, разом із новаціями надав державним виконавцям багато ефективних інструментів впливу на неплатників аліментів. Завдяки цьому, з початку року державними виконавцями Полтавської області стягнуто 188 млн  787 тис 598 грн. Ці кошти спрямовані на потреби дитини», - сказав Віталій Коноз.

Нині на виконанні у відділах державної виконавчої служби Полтавської області перебуває 23 тис.85 виконавчих документів про стягнення аліментів. З них, по 10 тис. 750 виконавчих документах боржники сплачують аліменти систематично, а по 11 тис. 907 документах аліменти стягують з їхніх доходів.

Однією з дієвих новацій законодавства є те, що із неплатників аліментів стягують пеню.

«Ці штрафні санкції застосовуються на підставі відповідних постанов державних виконавців. Для цього не треба додатково звертатися в суд, і розмір таких санкцій сягає 20, 30 чи 50% залежно від терміну заборгованості (1, 2 чи 3 і більше років відповідно», - сказав Віталій Коноз.

Також, відтепер державний виконавець нараховує виконавчий збір за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців.

konjur.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk