Previous Next

На Полтавщині більше людей працевлаштовується, ніж звільняється

Надрукувати

У середньому на Полтавщині щомісяця на 787 осіб працевлаштовується більше, ніж звільняється.

Про це на апаратній нараді повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін.

Зростає й  кількість застрахованих осіб, яка у серпні  2018 року становила понад 426 тис., що майже на 12 тис. або на 3% більше порівняно з початком року.

«Зріс і фонд оплати праці страхувальників, які декларують заробітну плату найманих працівників. Порівняно з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла на 28%. Полтавщина – один з регіонів України, де на 30% збільшилися  й  надходження власних доходів. Цей показник перевищує середній по Україні», - розповів Володимир Тараторін.

Нині середня заробітна плата по області становить 8 тис. 523 грн. З початку року вона зросла на 1 тис. 387 грн.

З початку 2018 року кількість працівників, які отримують заробітну плату меншу за мінімальну, знизилася на 3% та складає 47 тис. осіб або 14% від загальної кількості застрахованих осіб.

Про легалізацію праці поінформував начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак.

За його словами, найчастіше нелегальних працівників використовують у будівництві, сільському господарстві, торгівлі та транспорті.

«На 1 серпня 2018 року від загальної кількості населення області, що становить 1,4 млн,  575 тис. осіб віком від  15 до 70 років працевлаштовані легально. За минулий рік виявили  понад 81,5 тис. людей працездатного віку, які не обліковуються ні як працівники, ні як приватні підприємці, ні зареєстровані в центрі зайнятості», - зазначив Сергій Щербак.

За його словами, Великобагачанський, Гадяцький, Гребінківський, Козельщинський, Пирятинський, Решетилівський, Семенівський, Чорнухинський та Шишацький райони не надають Управлінню Держпраці матеріали щодо легалізації праці. Натомість з кращого боку відзначили роботу Миргорода та Кременчука.

 Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький зазначив, що всі райони повинні активізувати роботу щодо легалізації праці.

«Звертаюся до голів райдержадміністрацій, щоб активізували роботу щодо легалізації трудових відносин. Це питання стосується не тільки Управління Держпраці, але й всіх нас. Потрібна спільна робота й адміністрацій, і Управління, і всіх підприємств», - сказав Андрій Пісоцький.

Під час перевірки Управління Держпраці виявило понад тисячу працівників, яких допустили до роботи без належного оформлення трудових відносин.

Крім цього, на апаратній нараді обговори питання «Про стан виконання Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки».