• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Дорожня карта створення спроможної освітньої мережі: Глобинська та Диканська громади ділилися своїм досвідом

Робота у зазначеному напрямку відбувалася в межах проєкту від «U-LEAD з Європою» щодо створення спроможної освітньої мережі. Глобинська та Диканська громади з Полтавщини були відібрані до участі на конкурсній основі.

Громади презентували зміни, що відбулись в освітній сфері під час участі у проєкті за період квітень-листопад 2021 року.

Як розповіла головна спеціалістка відділу освіти Глобинської міської ради Галина Токаренко, у складі Глобинської громади 65 населених пунктів. До початку участі у проєкті, громада мала 25 закладів загальної середньої освіти, з яких 15 – І-ІІІ ступеню та 9 – І-ІІ ступеню (в т.ч. 3 філії) та 14 закладів дошкільної освіти, 5 дошкільних підрозділів.

«Розпочинаючи роботу над створенням спроможної освітньої мережі, ми створили робочу групу по формуванню спроможної мережі закладів освіти та почали з проведення аналізу демографічної ситуації у громаді, аналізу кадрового забезпечення, фінансових витрат, інфраструктури закладів освіти та стану доріг.

Далі – були проведені громадські обговорення у 18 населених пунктах та консультації з депутатами міської ради. Напрацьовані 11 проєктів рішень, на основі проведеного аналізу, були винесені на розгляд сесії міської ради», – розповіла Галина Токаренко.

За її словами, у результаті прийнятих рішень, було створено опорний заклад із п’ятьма філіями, ліквідовано шість закладів освіти та перепрофільовано ( понижено ступіть) сім. Громада придбала три шкільні автобуси та частково відремонтувала чотири дороги, по яких підвозяться учні.

«Зараз у нас 19 закладів загальної середньої освіти: 6 ліцеїв, з них два опорних мають 7 філій, 6 гімназій. Щодо ДНЗ – їх 14 та 5 дошкільних підрозділів. Мешканці населених пунктів, де планувалися зміни були налаштовані негативно, перекривали дороги, але зараз ситуація стабілізувалася. Діти, що перейшли навчатися в інші заклади позитивно вражені їх матеріально-технічною базою.

У нас вже є і плани й на найближче майбутнє. Крім, продовження роботи над формуванням оптимальної освітньої мережі, у планах – створення академічного ліцею», – підсумувала Галина Токаренко.

За повідомленням головної спеціалістки відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Диканської селищної ради Іннеси Реклінг, громада після участь в проєкті планує забезпечити оптимізацію чинної мережі закладів загальної середньої освіти, а також докласти зусиль для працевлаштування педагогічних працівників реорганізованих закладів.

«Оптимізація шкіл – крок до якісної освіти, а ще до створення якісно-нових умов для навчання дітей та роботи вчителів/вихователів. Бо хороша школа – це не лише та, що поруч, а й ще та – де працюють кваліфіковані вчителі, є оснащені комп’ютерні кабінети, теплі вбиральні та сучасні харчоблоки.

Саме тому, Програма U-LEAD створила цей навчальний проєкт, щоб допомогти територіальним громадам проаналізувати стан їх освітньої мережі та знайти ефективні підходи до формування спроможної освітньої мережі, управління навчальними закладами», – впевнена Ірина Балибіна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Полтавській області.

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk