Previous Next

За 10 місяців 2021 року проведено 316 заходів державного фінансового контролю

Надрукувати

Із них ревізій – 20, перевірок закупівель – 34, моніторингів закупівель – 262. Проконтрольовано та досліджено 9,4 млрд. грн фінансових та матеріальних ресурсів регіону, із них державних – 3,3 млрд. грн; комунальних – 6,1  млрд. грн. Про це начальник Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Полтавській області Ірина Салогуб зауважила під час розширеного засідання колегії облдержадміністрації, яке відбулося 29 листопада.

За словами Ірини Салогуб, набирає обертів контроль у сфері публічних закупівель. Так, проведено моніторинг 262 процедур закупівель загальним обсягом 2,1 млрд. грн, у тому числі 472,1 млн грн – кошти місцевих бюджетів та комунальних підприємств. Попереджено наслідків порушень у цій сфері на 35,7 млн грн шляхом відміни торгів на суму 4,6 млрд. грн та розірвання укладених договорів на 31,1 млн грн.

Проведено 34 перевірки закупівель, за результатами яких охоплено контролем фінансових та матеріальних ресурсів на 700 млн грн, виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 9,6 млн грн, із них відшкодовано 1,3 млн грн. Складено 23 адміністративні протоколи про порушення законодавства про закупівлі, притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб.

За результатами проведених ревізій виявлено порушень фінансово-бюджетного законодавства, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 346,4 млн грн. Забезпечено усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 60,3 млн грн.

Найбільш розповсюдженими фінансовими порушеннями, наслідком яких стали втрати ресурсів, є: незаконні витрати внаслідок оплати завищеної вартості виконаних робіт та/або надання послуг; ненарахування й неперерахування надходжень до загального та спеціального фондів бюджету; проведення незаконних виплат із заробітної плати та сплата внесків до державних цільових фондів щодо незаконно виплаченої заробітної плати; безпідставне покриття витрат фізичних або юридичних осіб; недостачі матеріальних цінностей тощо.

Задля повноти відшкодування втрат ініційовано перед органами прокуратури пред’явлення 17 позовів на загальну суму 51,7 млн грн.