Previous Next

На Полтавщині планують запровадити обласний фонд кредитування фермерів

Надрукувати

З наступного року на Полтавщині планують запровадити обласний фонд кредитування малих фермерських господарств.

Про це повідомив на засіданні Координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

«Враховуючи пропозиції наших фермерів, ми розробили зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. Хочемо започаткувати новий напрямок – це кредитування малих фермерських господарств. За основу взяли досвід львів’ян», - розповів Сергій Фролов.

Такий кредит зможуть отримати невеликі ферми, загальний прибуток яких  за рік повинен складати не більше 10 млн грн. Тобто, це такі фермерські господарства, які обробляють до 500 га. Кредит видаватимуть під конкретні бізнес-плани, які розробить фермер. При низькій ставці 3% передбачається повернення “тіла” кредиту тільки на другий рік. Тобто, перший рік фермер сплачуватиме тільки відсотки за кредитом. Така послуга надаватиметься терміном на п’ять років. Програму фінансуватимуть з обласного бюджету.

Для надання кредиту визначатимуть пріоритетні напрямки господарства: садівництво, овочівництво, виробництво органічної продукції, вирощування лікарських рослин та розвиток зеленого сільського туризму.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко зазначив, аби Програма працювала, обласна влада та Департамент агропромислового розвитку повинні підтримувати зворотний зв'язок з фермерськими господарствами. Щодо нового напрямку, свої пропозиції можуть надати й аграрії.

«Питання фінансової підтримки на сьогодні досить важливе. Ми будемо виділяти чималі гроші, і тому нам потрібні ваші пропозиції щодо роботи тієї чи іншої ініціативи. Ми повинні вести постійно зворотний зв'язок з вами, щоб розуміти, чому не працює та чи інша Програма. Департамент постійно повинен контролювати ситуацію, спілкуватися з фермерськими господарствами , цікавитися, як рухається Програма, як вона впроваджується, які є труднощі», - зазначив Валерій Головко.

 Як розповів голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Полтавщини Василь Бурлака, саме малі фермерські господарства мають проблеми з кредитуванням.

«Фермери, які обробляють понад 500 га землі проблем з кредитами не мають. Що стосується новостворених фермерських господарств, фермерів, які обробляють менше ніж 500 га землі, то тут виникають проблеми. Господарство, яке має мало землі, не може отримати кредит. Також виникає проблема й з банками», - сказав Василь Бурлака.

Крім того Сергій Фролов наголосив, що фермери майже не користуються обласною Програмою. Минулого року з 161-го заявника, лише 3 фермерські господарства. Інші – підприємці, сімейні фермери та кооперативи. Цього року з 73-х учасників Програми – 2 фермерські господарства. Поінформував директор Департаменту присутніх землевласників та керівників відповідних структур і про програми державної підтримки.