• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В обласному центрі провели захід до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського організували педагогічні читання «Все починається з добра, все починається з любові». Захід приурочили до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.

– Через два дні, 28 вересня, світова і вітчизняна спільноти відзначатимуть 100-річчя від дня народження українського педагога, публіциста, письменника Василя Олександровича Сухомлинського, з чиїм ім’ям пов’язане збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття, – розповіла бібліотекар відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ імені І.П. Котляревського Марія Полякова-Лагода. – Із нагоди ювілею діяча наша бібліотека і представники «Лабораторії інноваційних освітніх рішень» кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка організували педагогічні читання «Все починається з добра, все починається з любові». Зокрема, у програмі заходу – доповіді викладачів, студентів, бібліотекарів і виступи учнів Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П. Котляревського.

За словами доцента кафедри початкової освіти природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В.Г. Короленка Юлії Павленко, ідеї Василя Сухомлинського не втратили актуальності й нині.

– Наш університет займається підготовкою майбутніх учителів. Постать Сухомлинського проходить червоною ниткою у більшості педагогічних дисциплін, які ми пропонуємо для вивчення майбутнім учителям. Ідеї Василя Олександровича пов’язані й із сучасними реформаціями в освіті, зокрема початковій ланці. Сухомлинський ставив особистість дитини у центр всієї педагогіки, так і нині реформа «Нова українська школа» націлена на дитиноцентризм. Крім того, велику увагу наразі приділяють організації освітнього середовища, освітнього простору. В школі, яку очолював Володимир Олександрович, це був теж один із важливих принципів, – пояснила Юлія Павленко.

– Є люди, яких можна впізнати за однією фразою. «Серце віддаю дітям», – це слова Василя Сухомлинського. Коли ми їх чуємо, то відразу розуміємо, кому вони належать. Видатному педагогу, вченому, директору Павлиської школи, яку він очолював тривалий час і зробив справжньою науково-практичною лабораторією. Василь Олександрович створив прекрасний учительський колектив, причому педагогів спеціально не підбирав. Любив і плекав свій колектив, всі вчителі в якому стали майстрами. Багато учнів Сухомлинського обрали фах педагога. Чимало студентів проходили практику в школі, яку очолював Василь Олександрович. Як правило, вони дуже тепло згадували про Сухомлинського, – розповіла доктор педагогічних наук, доцент, викладач кафедри загальної педагогіки та андрагогіки ПНПУ імені В.Г. Короленка Валентина Цина. – Московська педагогічна еліта не підтримала напрацювань Сухомлинського. Академіки Московської академії наук зазначили, що в нього не педагогічна система, а «педагогічне сюсюкання». Підтримали систему Макаренка. У газетах їхні інтерв’ю вийшли друком. Василь Олександрович дуже хвилювався і відправив листи в редакції відповідних газет, щоб пояснити, в чому полягає його система. Але видання не відгукнулися й не надрукували його листів. І це коштувало Сухомлинському першого інфаркту. Проте згодом його напрацювання визнав світ. До слова, його наукові твори читати дуже легко, бо він не сидів за столом і щось вигадував, а описував реальні події у школі, шлях, яким пройшов сам. Крім того, не забуваймо, що він письменник і створив близько півтори тисячі оповідань і казок.

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk