• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У 2018 році на Полтавщині розпочнеться масове будівництво нових сільських амбулаторій

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко та його заступник Олег Пругло сьогодні провели другу серію зустрічей із керівниками виконавчої та місцевої влади з приводу будівництва або реконструкції сільських амбулаторій.

Керівникам області допомагали розібратися у реальності і доцільності представлених проектів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак та директор Департаменту капітального будівництва Тимофій Голбан.

— Що людині потрібно у першу чергу? Якісна послуга. Тому наш пріоритет – не реконструкція діючих приміщень амбулаторій, а будівництво за типовими проектами Мінрегіонбуду та МОЗ новітніх закладів за європейськими стандартами. В них буде сучасне обладнання, — підкреслив Валерій Головко.

Його підтримав директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан: як показує практика, відновлення старих приміщень із поганим фундаментом та тріщинками у стінах триває довше і коштує дорожче, ніж будівництво нових. А саме будівлі амбулаторій у поганому стані були представлені на багатьох фотографіях, які дивилися та обговорювали учасники наради.

Крім того, очільник області часто радив представникам РДА та місцевих рад не зациклюватися на реконструкції існуючих приміщень, навіть якщо вони добре збереглися. Він радив облаштувати такі будівлі під службове житло – звичайно, після будівництва та введення в експлуатацію нових медзакладів.

Будівництво амбулаторій відбуватиметься за умов співфінансування: 30% за рахунок місцевих бюджетів, 70% — з державного. Обласна влада, у свою чергу, допоможе громадам новими автомобілями для медичної служби та сучасним обладнанням для медзакладів.

На розвиток сільської медицини в Полтавській області в 2018 році держава виділяє 165 мільйонів гривен, з них 120 — на будівництво нових об’єктів. Але потреба в нових амбулаторіях значна і цих коштів на всі можливі об’єкти не вистачить. Тому починається своєрідне змагання між представниками громад за те, чий проект переможе. До 1 травня триває підготовча робота: виготовлення проектно-кошторисної документації, виділення землі, отримання експертиз. Хто якісніше і швидше підготує всі необхідні документи, той і отримає державне фінансування, обласну підтримку і – врешті-решт – нову амбулаторію в сільській місцевості.

Цікаво, що в усіх районах області були сформовані дорожні карти – «Спроможні мережі першої медичної допомоги». Ці документи містять реальний стан речей із ФАПами і амбулаторіями в районах, а також важливі фактори, що на них впливають: кількість населення, наявність кваліфікованого медичного персоналу, обладнання і навіть стан під’їзних доріг. Також у документах прорахована логістика, пов’язана із територіями доступності. Зокрема, цей термін означає, що відстань медичних закладів до населених пунктів згідно з розробленими нормативами не може бути більше 7 км.

Загалом сьогодні на нараді розглянули 34 проекти будівництва або реконструкції медзакладів у 13 районах області. Нагадаємо, 19 лютого представники інших 13 районів області також розповідали про свої міркування з цього приводу. Тоді йшлося про 41 проект.

Нагадаємо, сьогоднішня та попередня тематичні зустрічі відбулися на виконання Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості» та постанови Кабміну №983 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості».

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk