Конституційний процес в Україні: історія, сьогодення, перспективи

З такою назвою 22 червня Державний архів Полтавської області за підтримки обласної державної адміністрації провів круглий стіл, учасники якого обговорили питання, пов'язані із зародженням та розвитком української конституційно-правової думки, особливостями конституційного процесу в Україні на сучасному етапі та перспективами українського конституціоналізму.

На засідання круглого столу були запрошені науковці, архівісти, юристи, громадськість, учителі, представники ЗМІ. Участь у заході взяв голова обласної державної адміністрації Валерій Головко.
Як зазначали учасники заходу, для успішного розвитку держави потрібний не лише якісний демократичний зміст Конституції, а й практична дієвість Основного закону держави. На їхнє переконання, причинами політичних криз є не стільки недоліки тексту Конституції, скільки відсутність політико-правової культури, поваги до Основного Закону, неприйняття принципу верховенства права, коли при застосуванні норм права та їх тлумаченні керуються не інтересами громадянина та суспільства, а інтересами чиновника або партії.
Позиція Президента України Петра Порошенка щодо невідкладних змін до Конституції України сприймається переважною частиною українців позитивно, а ключову роль у консолідації суспільства та стабілізації нинішньої громадсько-політичної ситуації в Україні має відіграти місцеве самоврядування.