• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Як покращити рівень військово-патріотичного виховання молоді, обговорили на тематичному засіданні

В облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему «Незалежність України. Сучасні виклики та перспективи: військово-патріотичний аспект». Захід приурочений до 27-ї річниці незалежності України.

У ньому взяли участь заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, представники структурних підрозділів ОДА, обласного військового комісаріату, військового коледжу сержантського складу, громадськості, науковці, освітяни, волонтери, молодь.

– Ми запросили на засідання сильних людей, керівників громадських організацій, бо хочемо почути конструктивні критичні зауваження й пропозиції, щоб урахувати їх потім у своїй роботі. Песимістів і скептиків поміж нас сьогодні немає. Ми налаштовані на позитив й ефективну роботу, – зазначив на початку засідання Микола Білокінь.

– Питання національно-патріотичного виховання молоді набуло великого значення. Нині за цим столом зібралися люди, які, кожен по-своєму, причетні до відповідного напрямку роботи. Говоримо про стан справ у зазначеній сфері й що ми можемо зробити надалі, об’єднавши зусилля органів влади, громадськості, навчальних закладів й інших установ. Питання національно-патріотичного виховання не можна зосередити за однією галуззю. Це справа всієї громади, – наголосила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.

За словами голови Громадської ради при ОДА Володимира Голуба, кожен має підтверджувати свою любов до України вчинками.

Начальник відділу закладів інтернатного типу, позашкільної та виховної роботи Департаменту освіти і науки ОДА Олена Ухань розповіла про заходи, проведені у межах обласної цільової програми з військово-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки.

– Школярі Полтавщини взяли участь в обласному конкурсі на краще родинне дерево. Мета конкурсу – виховати в дітях із найменшого віку любов і повагу до родини й Батьківщини. Учні подали на конкурс понад сто робіт. На Львівщині пройшла військово-патріотична гра «Ігри нескорених», до якої долучилися підлітки і з нашого краю. Уже традиційно на Полтавщині відбуваються етапи дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Другий рік поспіль на базі оздоровчого табору Маяк, що в селі Головач Полтавського району, працював обласний військово-патріотичний табір «Юний десантник». На базі військового полігону в Вакуленцях пройшов семінар-тренінг із військової тактико-спеціальної підготовки за участю вчителів, методистів, представників обласного військового комісаріату, інструкторів військово-спортивного центру «Воїн». Організовано спільно з обласним військовим комісаріатом проведення навчальних стрільб для учнів старших класів закладів загальної середньої освіти на військових стрільбищах у Полтаві й Миргороді. Крім того, у навчальних закладах краю проходять заходи зі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, полеглих бійців АТО, а також зустрічі з воїнами й інші національно-патріотичні заходи, – зазначила Олена Ухань.

Голова Полтавського обласного відділення Товариства сприяння обороні України Василь Василенко звернув увагу на потребу належного викладання предмету «Захист Вітчизни» й забезпечення навчальних закладів відповідними засобами, які би допомагали вчителям якісно провести навчання. Зокрема акцентував на відсутності навчальної зброї в освітніх установах краю.

– Старшокласники навіть не знають, який вигляд має автомат й інші види зброї. Біда з доступом до стрілецьких тирів. Тому варто створити в районах опорні пункти, де учні могли би проходити належну підготовку з предмету «Захист Вітчизни», – запропонував Василь Василенко.

– На теренах Полтавщини сформувалася чудова команда, яка злагоджено і плідно працює. Питання, можливо, не так швидко, як хотілося, але вирішуються. Охоплюємо відповідними національно-патріотичними заходами дітей із п’ятирічного віку, молодь і дорослих, – зазначив керівник Полтавської обласної дитячої громадської організації «Військово-спортивний центр «Воїн» Олег Бариш. – Один із важливих напрямків проведення заходів – спортивний, бо коли діти будуть здорові, витривалі й вмотивовані, вони, як подорослішають, зможуть захищати Батьківщину. Проходять і культурно-мистецькі заходи – показові виступи, лекції, семінари, екскурсії з представниками козацтва й військових частин, просвітницькі ініціативи.

Олег Бариш звернув увагу на необхідність пропаганди навчання серед молоді.

– Противника перемагають не тільки силою, а й інтелектом. Освіта й пропаганда навчання у закладах вищої освіти силових структур – дуже важливий аспект, – додав Олег Бариш. – Крім того, необхідно навчити молодь жити без сучасних гаджетів. Юнаки й дівчата не помічають ні довкілля, ні один одного. І коли у вишкільному таборі вони отримали вказівку користуватися мобільними телефонами лише ввечері, то навчилися спілкуватися, орієнтуватися на місцевості тощо. Національно-патріотичне виховання підростаючого покоління потрібно починати змалечку. І власним прикладом показувати, які мають бути українці. Діти – наше відображення. Маємо стати прикладом як для дітей та молоді, так і для дорослих.

Керівник підрозділу громадської спілки «Об’єднання учасників АТО «Українці-Разом» Світлана Даценко розповіла про діяльність організації, зокрема й у сфері національно-патріотичного виховання, проведені акції.

– Думаю, що нині ні в кого не виникає сумнівів, що країну, яку любиш і в якій живеш, доводиться захищати зі зброєю в руках. Саме військова складова має бути вирішальною в системі національно-патріотичного виховання. Одну країну в 1917 році ми вже втратили. Не маючи тоді війська, були загарбані більшовиками. У 2014 році завдяки факторам, які не були передбачені «великим російським планом», – масовій підтримці Збройних Сил України, добровольчому й волонтерському руху, героїзму людей – вдалося втримати нашу країну. Виховання свідомого, патріотично налаштованого, спроможного стати на збройний захист держави громадянина – це кінцева мета усіх гілок влади й громадськості. Виховання, зрозуміло, починається із сім’ї, але має продовжуватися на належному рівні у навчальних закладах. Значну роль взяли на себе й громадські організації, – зазначив заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Едуард Бородай. – Викладання предмету «Захист Вітчизни» має перейти на якісний рівень. Крім того, варто повернути у школи посаду заступник керівника з військово-патріотичного виховання. Доцільно створити й обласний центр військово-патріотичного виховання.

Микола Білокінь зазначив, що пропозиції, озвучені під час засідання, будуть враховані в подальшій роботі.

Після завершення заходу учасники засідання розгорнули прапор України, який завдовжки 102 метри. Він увійшов до Книги рекордів України. Цей стяг неодноразово розгортали бійці на передньому краї.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk