Previous Next

Олександра Сиротенко: «Наш табір - це своєрідний майданчик, щоб через мистецтво усвідомлювати і приймати зміни»

Надрукувати

У селі  Клюсівка Новосанжарського району Полтавської області  «Команда небайдужих» уже втретє проводить оздоровчий всеукраїнський табір для родин учасників бойових дій на сході України.

Програма табору поєднує відпочинок на природі, наповнений спілкуванням, спортивними розвагами, тренінгами, майстер-класами, а також емоційно-психологічну підтримку родин ветеранів.

«Наші волонтери надзвичайно радіють можливості й нагоді вітати родини ветеранів у таборі «Джерело». Це нова можливість спілкування, особливого, спокійного відпочинку і навіть переосмислення деяких речей. Це прийняття досвіду війни і його перетворення на власну силу. Знаємо, що наша програма сприяє розкриттю і зміцненню стосунків у родинах», - розповідала голова ГО «Команда небайдужих» Наталія Гранчак.

«Подібний табір ми проводили у 2016 році, працюючи з учасниками бойових дій на сході України і з їхніми родинами. Відчувалась потреба в подібному проекті, де родини могли більше спілкуватися між собою, тобто через відпочинок знаходити спільну мову, краще починати розуміти  один одного. Війна наносить певний відбиток на тих, хто на фронті, й на тих, які чекають вдома. Це постійне очікування, стреси, хвилювання вони також даються взнаки. Люди, які були на війні, й ті, хто їх чекають, змінюються, і щоб знову знайти підхід один до одного обов'язково потрібно над цим працювати», - додала координатор ГО «Команда небайдужих» Олександра Сиротенко.

Також Олександра зазначила, що результати першого табору показали, що такі заходи потрібно організовувати й надалі. Цього року «Команда небайдужих»  вже втретє проводить подібний табір. Змінюється програма, організатори  щороку орієнтуються на потреби і запити людей. У 2016 році зробили акцент на  психологічних моментах, нині на спільних майстер-класах, щоб родини мали змогу зробити щось разом, наприклад, спільно розмальовувати картини, робити браслети з бісеру один для одного.

«Цього року родини не тільки з Полтавщини. Завітали сім'ї з Кіровоградської області, із Сумщини та Київщини. Зараз у нас 12 родин. Але, за обставинами, є жінки, які приїхали з дітьми, без чоловіків, так як вони досі проходять службу на сході країни. Родини у таборі будуть чотири дні, але зазвичай вони говорять, що хочуть лишитись ще, – продовжує розмову Олександра. - Звичайно, зміни відбуваються. Це такий собі своєрідний майданчик, щоб через мистецтво усвідомлювати і приймати зміни. Дуже видно, як родини трансформуються. Бачу сім'ї у перший день, а потім по закінченню табору, то багато з них починають допомагати нам у волонтерстві. Це розуміння того, що війна має свої наслідки, що тривалий період нам треба буде працювати».

«Ми з сином приїхали сюди відпочити та познайомитись з іншими родинами, так як мій чоловік теж брав участь у бойових діях на сході у 2014 році, під містом Щастя Луганської області. Атмосфера нам подобається, всі дуже привітні. Ми тут вперше і плануємо кожного року тут бувати», - говорить Світлана Бойко з Полтави.

Родини в перший день заїзду мали змогу пофотографуватись на території табору.