• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Олександра Сиротенко: «Наш табір - це своєрідний майданчик, щоб через мистецтво усвідомлювати і приймати зміни»

У селі  Клюсівка Новосанжарського району Полтавської області  «Команда небайдужих» уже втретє проводить оздоровчий всеукраїнський табір для родин учасників бойових дій на сході України.

Програма табору поєднує відпочинок на природі, наповнений спілкуванням, спортивними розвагами, тренінгами, майстер-класами, а також емоційно-психологічну підтримку родин ветеранів.

«Наші волонтери надзвичайно радіють можливості й нагоді вітати родини ветеранів у таборі «Джерело». Це нова можливість спілкування, особливого, спокійного відпочинку і навіть переосмислення деяких речей. Це прийняття досвіду війни і його перетворення на власну силу. Знаємо, що наша програма сприяє розкриттю і зміцненню стосунків у родинах», - розповідала голова ГО «Команда небайдужих» Наталія Гранчак.

«Подібний табір ми проводили у 2016 році, працюючи з учасниками бойових дій на сході України і з їхніми родинами. Відчувалась потреба в подібному проекті, де родини могли більше спілкуватися між собою, тобто через відпочинок знаходити спільну мову, краще починати розуміти  один одного. Війна наносить певний відбиток на тих, хто на фронті, й на тих, які чекають вдома. Це постійне очікування, стреси, хвилювання вони також даються взнаки. Люди, які були на війні, й ті, хто їх чекають, змінюються, і щоб знову знайти підхід один до одного обов'язково потрібно над цим працювати», - додала координатор ГО «Команда небайдужих» Олександра Сиротенко.

Також Олександра зазначила, що результати першого табору показали, що такі заходи потрібно організовувати й надалі. Цього року «Команда небайдужих»  вже втретє проводить подібний табір. Змінюється програма, організатори  щороку орієнтуються на потреби і запити людей. У 2016 році зробили акцент на  психологічних моментах, нині на спільних майстер-класах, щоб родини мали змогу зробити щось разом, наприклад, спільно розмальовувати картини, робити браслети з бісеру один для одного.

«Цього року родини не тільки з Полтавщини. Завітали сім'ї з Кіровоградської області, із Сумщини та Київщини. Зараз у нас 12 родин. Але, за обставинами, є жінки, які приїхали з дітьми, без чоловіків, так як вони досі проходять службу на сході країни. Родини у таборі будуть чотири дні, але зазвичай вони говорять, що хочуть лишитись ще, – продовжує розмову Олександра. - Звичайно, зміни відбуваються. Це такий собі своєрідний майданчик, щоб через мистецтво усвідомлювати і приймати зміни. Дуже видно, як родини трансформуються. Бачу сім'ї у перший день, а потім по закінченню табору, то багато з них починають допомагати нам у волонтерстві. Це розуміння того, що війна має свої наслідки, що тривалий період нам треба буде працювати».

«Ми з сином приїхали сюди відпочити та познайомитись з іншими родинами, так як мій чоловік теж брав участь у бойових діях на сході у 2014 році, під містом Щастя Луганської області. Атмосфера нам подобається, всі дуже привітні. Ми тут вперше і плануємо кожного року тут бувати», - говорить Світлана Бойко з Полтави.

Родини в перший день заїзду мали змогу пофотографуватись на території табору.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk