• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві відбулась обласна інформаційна акція «Лабіринт можливостей»

Учора в Полтаві, біля Монумента слави, відбулась обласна інформаційна акція «Лабіринт можливостей». Її організували представники БО «Світло надії» з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми. Координатором заходу виступило Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Мета акції полягала у підвищенні рівня обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми й ризиків потрапляння у відповідні ситуації при працевлаштуванні.

– В районах, містах і ОТГ Полтавщини з початку року відбулося понад 90 тематичних заходів, – розповів заступник начальника відділу Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Лелюк. – За попередній рік вісім осіб із нашої області мають статус постраждалого від торгівлі людьми. Їм уже надано допомогу профільними відомствами.

– У всіх обласних центрах України проводяться акції «Лабіринт можливостей». Вони відбуваються, щоб підвищити обізнаність громадян стосовно проблеми протидії торгівлі людьми, уберегти їх від ризиків, зокрема нині в контексті нелегального працевлаштування. На локаціях лабіринту сформульовані різні ситуації, завдання, які учасник має вирішити. Його рішення будуть або ризикованими, що може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, або він завершить проходження лабіринту успішно, приймаючи безпечні для себе рішення, – зазначила програмний спеціаліст БО «Світло надії» Ольга Гришко.

Вона наголосила, що основне правило безпечного працевлаштування – останнє має бути офіційним, легальним.

– Як в Україні, так і закордоном маємо укладати із роботодавцем трудовий договір, в якому чітко прописані наші обов’язки, умови оплати праці, вихідні, передбачені компенсації у разі хвороби, втрати працездатності тощо. Коли трудові відносини не задокументовані, виникає більше можливостей для діяльності недоброчесних роботодавців, – додала Ольга Гришко.

До проведення інформаційної акції долучилися Полтавські обласний і районний центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей облдержадміністрації, Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області, представник Міжнародної організації з міграції в Україні, Головне управління Національної поліції в Полтавській області, Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, сектор у справах сім’ї, молоді і спорту Полтавської райдержадміністрації.

Довідково. Згідно з оцінками Міжнародної організації з міграції в Україні, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, а кожен п’ятий погодився принаймні на одну з ризикованих пропозицій щодо роботи за кордоном.

527 та 0-800-505-501 – номери телефонів Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон або повернулися в Україну з-за кордону. Консультації надаються безкоштовно й конфіденційно. 527.org.ua – електронні консультації. 527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні, 0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk