• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Владика Федір: «Утворення Української помісної православної церкви – надзвичайно важлива складова у нашій історії, сьогоденні й майбутті»

На початку апаратної наради в голови облдержадміністрації архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір подякував делегації Полтавщини за участь у хресній ході з нагоди відзначення 1030-річчя з Дня хрещення Київської Русі-України, яка відбулася минулої суботи в Києві.

Нагадаємо, що до дійства долучилися понад 1000 краян. Владика Федір вручив грамоту за вагомий особистий внесок у справу відродження духовності та утвердження українського православ’я на Полтавщині координатору поїздки, заступнику голови облдержадміністрації Миколі Білоконю, подякував головам райдержадміністрацій, перевізникам, благодійникам і всім небайдужим, які взяли участь і сприяли у проведенні заходу.

– Хрещення Київської Русі – визначна подія в історії нашого народу. Її масштабне цьогорічне відзначення є дуже важливим. Нині постало питання надання томосу, тобто грамоти про незалежність, українській церкві. У світі існують 14 православних церков. Є їхній список, так званий диптих. Української православної церкви у ньому немає донині, хоча вже минуло 1030 років, як ми прийняли християнство. Маємо величезну, другу у світі за кількістю вірян, церкву, але ми невизнані. Тому ініціатива щодо надання томосу і визнання Української помісної православної церкви є дуже важливою. Українська церква служитиме своєму народові, намагатиметься його морально оздоровити, донести до людей вічні істини. Вона об’єднає народ і в подальшому не допустить ні анексій, ні війни. Помилкове судження, мовляв, церква – це справа попів, і вони самі розберуться. Ні, це справа усієї держави. Дуже добре, що держава має розуміння, що українську церкву необхідно підтримати й допомогти її створити. Це не означає, що держава втручається у внутрішнє життя церкви. Так само і втручання церкви неможливе у справи держави, – зазначив владика Федір.

Він подякував усім, хто сприяв і долучився до хресної ходи в Києві.

– Це найбільша в історії сучасної України хода, зокрема й за участю Президента України, представників Уряду й Верховної Ради. Близько ста тисяч людей долучилися до неї. І це було абсолютно добровільно, – додав владика Федір. – Дуже важливо гуртувати зусилля заради єдності нашого народу й держави. Утворення Української помісної православної церкви – надзвичайно важлива складова у нашій історії, нашому сьогоденні й майбутті.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk