• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Більському городищі виявили знахідку, якої чекали протягом 110 років

Упродовж тижня на території Більського городища, що на Котелевщині, працює IV Міжнародна літня польова археологічна школа. Її мета – підвищити рівень знань і практичних навичок молодих археологів України, налагодити ділові контакти між дослідниками, популяризувати давню історії нашої держави.

Побували на офіційному відкритті Школи, відвідали територію, де нині проходять розкопки, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко, директор Департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко, голова Котелевської РДА Віктор Колос, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко.

За словами кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту археології Національної академії наук України, начальника Більської археологічної експедиції Інституту археології НАНУ Дениса Гречка, в межах Школи відбудеться два заїзди по 25-30 осіб. Нині тривають розкопки на Барвінковій горі.

– Завдяки проведеним сучасним геофізичним дослідженням, які фінансуються у межах обласної Програми збереження, вивчення та популяризації Більського городища, ми дізналися, що на відповідній території є спеціальні об’єкти. Учасники польової літньої археологічної школи, яка вже четвертий рік працює у Більському заповіднику, досліджують цю ділянку. Вони з’ясували, що тут розташований ґрунтовий могильник скіфської доби, який попередньо датується V-IV століттям до нашої ери, – розповів директор КУ «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради Ігор Корост.

– Після проведення геомагнітної зйомки ми розкопали два величезні квадрати, десь сім на сім метрів. Уже є відкриття. Більськ знову дарує нам сюрпризи. Так, ми виявили (хоча на це й не розраховували) залишки ґрунтового некрополя – два поховання дітей скіфського часу. Можемо точно про це говорити, бо вони інвентарні. Одне поховання супроводжувалося бронзовим наконечником стріли, а інше – низкою намистин і залізним браслетом. І це важлива знахідка, адже тривалий час лишалося незрозумілим, де ж ховали дітей і пересічне населення, бо під курганами зафіксовано могили лише заможних людей, соціально виділених у тому суспільстві. Ми, щоправда, на цій ділянці шукали житла скіфського часу, бо геомагнітні аномалії були схожі на напівземлянки, землянки, але поряд із ними виявили знахідку, якої чекали протягом 110 років. Це трішечки проливає світло на ще один аспект поховальної обрядовості цього населення, – розповів Денис Гречко. – Після роботи на цій ділянці плануємо дослідити кілька курганів на території Більського городища.

Працюватиме археологічна школа до четвертого серпня.

– Після минулорічних розкопок, які проходили на території Більського городища, Полтавська обласна рада затвердила Програму збереження, вивчення та популяризації Більського городища на період 2018-2022 років. Уже виділено понад 40 тисяч гривень на реставраційні роботи експонатів, знайдених у 2017-му, – поінформувала Валентина Вождаєнко. – Якщо ми створимо тут великий музейний комплекс, то польова археологічна школа стане постійною. Віримо, що через п’ять-десять років у Більському городищі діятиме найбільший археологічний комплекс в Європі.

Довідково. Програма IV Міжнародної літньої польової археологічної школи включає як теоретичний блок щодо проблем історії та археології раннього залізного віку Європи, питань антропології, археологічної методології, пам’яткоохоронної діяльності, музеєфікації об’єктів культурної спадщини, так і практичний – польові археологічні дослідження. У проекті беруть участь студенти й аспіранти Київського національного університету культури та мистецтв, Ягеллонського університету (м. Краків, Польща), Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Харківського національного університету будівництва та архітектури, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, представники Харківської обласної станції юних туристів, Головківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Чигиринського району Черкаської області.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk