В Україні стартувала масова мала приватизація

Надрукувати

Тепер будь-хто зможе придати невелике підприємство або приміщення для організації власного бізнесу  без знайомств з чиновниками і  хабарів.

На цьому тижні в електронну торговельну систему ProZorro вже заведено перші 18 об’єктів «малої» приватизації у Львові та Житомирі. А вже найближчим часом потенційним покупцям будуть запропоновані сотні лотів у різних містах України.

Першим об’єктом, виставленим на продаж в рамках малої приватизації, стало двоповерхове приміщення недіючої стоматологічної поліклініки в центрі Житомира. Цей лот запропонував відділ по управлінню та приватизації комунального майна Житомирської міської ради на торговельному майданчику smarttender.biz, сертифікованому ProZorro.

Мала приватизація  буде проведена за прозорими і зрозумілими правилами, які передбачені у ініційованому урядом новому законі «Про приватизацію державного майна». Електронний аукціон відкриває доступ до об’єктів малої приватизації всім бажаючим  - фізичним, юридичним особам, малим підприємцям тощо.  Вперше в історії України мала приватизація стає масовою. 

Продаж невеликих державних об’єктів відбуватиметься абсолютно відкрито. Оскільки за новими правилами малі підприємства продаватимуться в стандартному порядку - лише через інтернет-аукціон, що усуває можливості для маніпуляцій. Інформація про запропонований до продажу об’єкт публікується в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті ФДМУ або на сайті органу місцевого самоврядування та в електронній торговій системі. Стартова ціна визначається на рівні вартості чистих активів або 0, якщо вона від’ємна. Далі збираються заявки від учасників, проводиться 3 раунди аукціону з підвищенням ціни, за результатами яких з переможцем укладається угода купівлі-продажу. За наявності лише одного потенційного покупця об’єкт виставляється на продаж повторно. Таким чином конкуренція зберігається за будь-яких умов.

Мала приватизація дозволить знайти ефективних власників для тисяч «мертвих»  об’єктів, які зараз перебувають у власності держави.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: «Наш Уряд вперше започаткував процес продажу нестратегічних для держави об’єктів. До цього часу більшість з них просто рахувалися на державному балансі, не приносила жодної користі. Ми змінюємо це, ламаємо стару систему і масово заводимо такі об’єкти на ProZorro. Я зацікавлений в тому, аби все було відкрито і конкурентно. Будь-який підприємець побачить, що продається і купить собі потрібне приміщення, якийсь об’єкт – без знайомства з керівництвом району чи області. Мала приватизація – це велика допомога малому й середньому бізнесу, це додатковий стимул для розвитку територій і економіки в цілому.

Своє завдання бачу в тому, аби ми ліквідовували пласти проблем, які не вирішувалися десятиліттям і робили країну слабшою. Хай продажі починаються з перших 18 лотів. Потім їх будуть тисячі. Наше завдання, аби це потім, наступило якомога швидше».

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України