• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Віктор Лисак: «Хочемо надавати якісну, доступну медичну допомогу, яка відповідає світовим стандартам»

У Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського завершилася реконструкція нейрохірургічного відділення з блоком анестезіології та інтенсивної терапії. Тривали роботи з вересня 2017-го по червень 2018 року. Вартість реконструкції включно з обладнанням – 30 мільйонів 244 тисячі гривень. Площа модернізованого відділення – 722 квадратних метри. Потужність – тридцять ліжок нейрохірургічного профілю і шість ліжок анестезіології та інтенсивної терапії.

Сьогодні голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, голова комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко, представники громадських організацій та засобів масової інформації краю оглянули реконструйоване нейрохірургічне відділення. Про особливості його осучаснення розповіли директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, головний лікар ПОКЛ імені М.В. Скліфосовського Григорій Оксак і завідувач нейрохірургічним відділенням Михайло Тончев.

– Оглянувши відділення, відчуваю гордість за зроблену роботу. Основний момент у ній – консолідована праця всіх гілок влади. Депутати обласної ради підтримали виділення коштів на реконструкцію відділення. Крім того, сюди залучені фінансові ресурси, отримані народним депутатом за рахунок економії державного бюджету, – зазначив Валерій Головко. – Технічно відділення відповідає сучасним світовим вимогам. Підвищено ефективність надання медичних послуг. Працює телемедицина. Тут необхідно проводити навчання й консультації для лікарів районних лікарень. Водночас ще чотири відділення потребують модернізації. Критична ситуація, зокрема, в хірургічному. Його вкрай потрібно осучаснити.

Віктор Лисак розповів, що уже готується проект щодо реконструкції хірургічного відділення. За його словами, в останньому ще з часу побудови ПОКЛ імені М.В. Скліфосовського проводили тільки поточний ремонт.

– Усюди потрібно здійснювати модернізацію. Ресурс маємо. Нині визначаємо першочерговість відділень, – пояснив Віктор Лисак. – Хочемо надавати якісну, доступну медичну допомогу, яка відповідає світовим стандартам.

Людмила Овчаренко запевнила, що депутатський корпус обласної ради схвалює, підтримує й підтримуватиме надалі ініціативи й інновації у медичній галузі Полтавщини.

Григорій Оксак подякував депутатському корпусу й наголосив, що вся модернізація зроблена для пацієнтів, для якісного надання їм медичної допомоги, їх комфортного перебування упродовж до- й післяопераційного періоду.

– Тут створені ідеальні умови й для роботи лікарів і середнього медичного персоналу. До слова, під час реконструкції відділення ми так само приймали пацієнтів, не знижуючи темпів. За відносно короткий період часу маємо якісний ремонт, новітнє обладнання й використовуємо сучасні підходи в лікуванні, – зазначив Григорій Оксак.

– У відділенні дотримані стандарти щодо якісного лікування й забезпечення комфортного перебування в медичних закладах людей з інвалідністю. Дякую за виконану роботу. Сподіваюся, в подальшому вона продовжиться й вірю, що Полтавщина завжди буде лідером у такому важливому питанні, – наголосив голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергій Чумак.

У ході реконструкції нейрохірургічного відділення здійснено перепланування приміщень, замінено мережі водопостачання й каналізації, електричні мережі, віконні та дверні блоки, змонтовано припливно-витяжну вентиляційну систему з можливістю підігріву й охолодження, нову систему освітлення, слабкострумову мережу, систему відеоспостереження, проведено оздоблювальні роботи. Придбано й медичне обладнання, зокрема апарат штучної вентиляції легенів і систему моніторингу стану пацієнтів із центральною станцією, яка дозволяє контролювати показники життєдіяльності усіх пацієнтів відділення дистанційно. Працюють шість палат на чотири місця, дві двомісні, дві одномісні, а також дві тримісні палати інтенсивної терапії, приміщення зони обмеженого режиму (маніпуляційна, процедурна, пост чергової медсестри, приміщення для медикаментів, діагностичний кабінет, санітарна кімната) та приміщення зони загальнолікарняного режиму (кабінет завідувача відділенням, ординаторська, кімната старшої медичної сестри і сестри-господарки, гардероб, вбиральні).

Віктор Лисак розповів, що в межах проекту Світового банку для нейрохірургічного відділення придбають інноваційно-навігаційну систему з мікроскопом. Уже оголошено торги.

– Така апаратура дозволить нам надавати допомогу пацієнтам із патологіями у важкодоступних місцях головного мозку. Наприклад, розрахувати траєкторію доступу до відповідної патології, не пошкоджуючи функціонально важливі ділянки мозку, – пояснив Михайло Тончев.

За рік у нейрохірургічному відділенні лікується більше тисячі осіб (люди з важкими черепно-мозковими травмами, геморагічними й ішемічними інсультами, травмами хребта, онкопатологією нервової системи тощо). Завдяки доданим ліжкам інтенсивної терапії фахівці очікують, що щорічний показник кількості пацієнтів відділення зросте.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk