• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві родина мандрівників розповіла, що планує подорожувати світом упродовж року на «Волзі»

Вчора до обласного центру завітала сім’я мандрівників – Вадим й Анна Гриненки та їхній маленький син Любомир, якому 3,5 роки. Вони мешкають у Києві. Вже не раз подорожували країнами світу, як до, так і після народження сина. Першого серпня цього року сім’я Гриненків планує вирушити у масштабну мандрівку, яка триватиме щонайменше рік.

За цей час хочуть проїхатися Європою, а потім дістатися до Малайзії. Транспорт обрали незвичний – ретро-автомобіль ГАЗ-21 «Волга» блакитного кольору. Тому й проект, у межах якого відбудеться подорож, назвали «Блакитною мрією».

– Нині про туризм говорять дуже багато, зокрема, що він змінюється, набуває нових рис і форм, стає більш яскравим, інтерактивним. Кожен із нас у душі – турист. Коли плануємо свою поїздку, обираємо місце до душі, країну, прислухаємося до порад друзів, а вже потім відпрацьовуємо маршрут, зв’язуємося із турфірмами. Проте передують цим крокам мрія, бажання отримати нові враження, емоції, розширити свій світогляд і зрозуміти, як живуть інші люди, ми схожі з ними чи відрізняємося, і що загалом нам можуть дати Україна й цілий світ. Коли Департаменту культури і туризму стало відомо про цю родину мандрівників, їхню ідею здійснити таку тривалу подорож, обравши незвичний транспортний засіб, ми зацікавилися проектом, – зазначила заступник директора Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Інна Шерстюк.

Анна Гриненко розповіла, що проект мандрівки зародився два місяці тому.

– Хочемо проїхати на двадцять першій «Волзі» країнами Європи, а потім дістатися до Малайзії. Передбачаємо в дорозі пробути рік і накрутити 50 тисяч кілометрів. Проект назвали «Блакитна мрія», бо автомобіль блакитного кольору. Мандрували ще до народження сина. Після його народження зрозуміли, що час невпинно летить. Хочеться жити, побачити світ і показати його Любомиру, – пояснила Анна Гриненко. – Нині робимо пробіг Україною, щоб протестувати авто й подивитися нашу країну та показати, що в ній багато прекрасних куточків, що вона дивовижна. Проїхавши десятки тисяч кілометрів чужих земель, зрозуміли, що у нас дуже красиві місця й про них треба розповідати, показувати й популяризувати. Ми в дорозі уже п’ять-шість днів. Проїхали 900 кілометрів. Вирушили з Києва, побували на Чернігівщині, Сумщині, Харківщині. Наступний пункт після Полтави – Кременчук.

– Мандрівка – це справжнє життя. Жити тільки роботою, квартирою чи будинком нецікаво. Мандрівка – це розширення кругозору, розвиток, – додав Вадим Гриненко. – На подорож маємо заощадження, але не на рік. Ми ж не нахлібники. Працюємо. Крім того, в дорозі є дуже багато варіантів підробітку. Коли мандрівка не на тиждень-два, а довгострокова, то насправді роботи дуже багато. Якщо нам не вистачатиме коштів під час подорожі, то підзароблятимемо. Як показала практика піврічної мандрівки Центральною Америкою, за бажання можна заробити будь-де. Робота є скрізь.

Мандрівники розповіли, що першим пунктом подорожі стане Білорусь, потім планують підніматися вгору по карті – до країн Прибалтики, Скандинавії. Далі з Фінляндії вздовж берега хочуть об’їхати Європу. Тоді через Азію дістануться її південно-східної частини, де розташована Малайзія.

Анна Гриненко за фахом філолог (англійська мова). Працювала перекладачем. За її словами, можна не володіти різними мовами й об’їхати світ, часом навіть міміки й жестів вистачає для комунікації.

– Для нас дитина – це не перепона, не тягар у мандрівці. Мені здається, він навпаки нас підштовхує жити, – додала Анна Гриненко.

– Європейці взагалі подорожують із кількамісячними дітьми, – сказав Вадим Гриненко.

– Ми приїхали на Шрі-Ланку, коли Любомиру виповнився рік. Зустріли там німців. Вони подорожували з дитиною, якій було 2,5 місяця. Інша історія, яка нас надихнула й розширила кругозір, коли ми познайомилися з родиною з Нідерландів. Ми мешкали на яхті в Панамській затоці. Охороняли там яхту, що стояла на якорі, й таким чином не платили за житло. Там зустріли родину голландців, які мандрували навколо світу три роки. Вони вирушили в подорож, коли їхній дитині було три місяці. Зокрема перетинали Атлантичний океан і 25 днів перебували у відкритому морі, – розповіла Анна Гриненко. – Для нас подорожі – це життя. Хтось гараж побудує, а ми сядемо й поїдемо в мандрівку.

Детальніше про проект «Блакитна мрія» й мандри родини Гриненків можна дізнатися на інтернет-ресурсі Gryntravel (http://www.gryntravel.com/) й однойменній сторінці у мережі Facebook (https://www.facebook.com/gryntravelcom/).

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk