• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавщина отримала 42 медичні автомобілі за кошти Світового банку

Сьогодні відбулося вручення головою Полтавської облдержадміністрації Валерієм Головком  автомобілів, придбаних за кошти Світового банку.

Центри первинної медико-санітарної допомоги отримали 35 автомобілів марки «Сітроен Берлінго». Їх придбано за кошти Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на загальну суму понад 675 тисяч доларів США.

«Полтавщина є лідером у реформуванні медицини. Медицина - та галузь, яка чутлива абсолютно для всіх. Автомобілі дають можливість нам на сучасному рівні доставляти аналізи і забирати їх з кожного куточка області. Головна ідея медичної реформи  - знівелювання розмежування понять «сільська» і «міська» медицина. Наша головна мета - щоб кожен мешканець  Полтавської області, незалежно від того, де він проживає, отримував якісні послуги. Первинна медицина на сьогодні є основою як профілактики, так і лікування. І кожен фельдшер, сімейний лікар буде впевнений в тому, що він вчасно зафіксує хворобу чи зробить профілактичне лікування і врятує життя. Медична реформа, започаткована Президентом України, Урядом та Верховною Радою, дає можливість відчувати людині те, що вона захищена, що можна в будь-якій частині області прийти до лікаря і отримати якісну послугу. Саме головне, що ми зменшуємо сьогодні смертність на рівні і первинної ланки, і вищого рівня», - наголошує голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

Голова Полтавського обласної ради Олександр Біленький зазначив, що обласна влада виконує свою роботу. Зокрема поліпшує  матеріально-технічну базу медичних закладів. Полтавщина у цьому напрямку в лідерах загальноукраїнського рейтингу і в цьому велика заслуга Віктора Лисака - керівника профільного Департаменту ОДА.

 Основним завданням обласної влади є забезпечення високошвидкісним інтернетом кожен населений пункт області. Тоді новітнє обладнання буде використовуватись більш ефективно.

«Ми розробили логістику, стандарт надання медичної допомоги-доставка біологічного матеріалу. Сьогодні розпочалася реалізація реформ системи охорони здоров'я і ці автомобілі будуть доставленні у центри первинної медико-санітарної допомоги. На цих автомобілях з амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів найвіддаленіших населених пунктів у вакутаймерах транспортуватиметься до обласного та районних центрів біоматеріал хворих для проведення лабораторних досліджень. Це допоможе робити їх на новому високотехнологічному обладнанні, гарантуватиметься висока якість, що відповідає європейській та світовій практиці. У центрах первинної медико-санітарної допомоги вже розроблено маршрути цього автотранспорту та графіки забору біоматеріалу для таких досліджень. Це дозволить запобігти багатьом ускладненням та стандартизує дослідження», - повідомляє директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак.

Також вручили 7 автомобільних пересувних комплексів марки «ISUZU», придбаних за кошти Світового банку на загальну суму 1 млн 71 тисяча доларів США. 

Вони з бригадами фахівців виїжджатимуть до найвіддаленіших сел. Їх оснащено сумками-укладками, до складу яких входять портативні ЕКГ-апарати з функцією дистанційної передачі даних. У автомобілі знаходяться електронні ваги, ростомір, електронний тонометр, офтальмоскоп, лабораторна центрифуга, бактерицидний опромінювач. Також виділено робочі місця для прийому хворих двома бригадами медичних працівників. Машини мають і санвузол. 

Автотранспорт оснащений необхідними меблями для роботи медичних працівників – холодильником, двома кондиціонерами, сейфом. Аби людям з інвалідністю було зручно отримувати медичні послуги й консультації лікарів, комплекси мають гідравлічні підйомники.

Ці комплекси базуватимуться в Полтаві. Згідно графіку машини їздитимуть по області, особливо там, де медицина є малодоступною. Люди літнього віку та інші громадяни, кому далеко добиратись до лікарень, зможуть обстежитись на УЗД-апараті, виміряти тиск, здати кров на аналіз, перевірити очне дно тощо. Великим позитивом є те, що для пацієнтів усе це буде безкоштовним.

«Цей автомобіль нам був дуже потрібен як для роботи, так і для транспортування біоматеріалів. Ми самий більший центр у місті Кременчук, обслуговуємо 126 тис населення. Маємо 12 амбулаторій, які розміщені по всій території нашого міста. У нас звичайно є свій автопарк, але дуже раді отримати саме таке авто, яке дозволить у повному об'ємі працювати і обслуговувати наші амбулаторії», - говорить Директор комунального некомерційного медичного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» міста Кременчук Марія Чернявська.

 Також у рамках реалізації субпроекту Світового банку область отримала діагностичний комплекс від виробника  ТОВ «Компанія TREDEX» у складі  947 пристроїв для дистанційної передачі ЕКГ та 34 центральних станцій для отримання дистанційної передачі даних ЕКГ на загальну суму 952 360 доларів США. Це дозволить пришвидшити та поліпшити передачу даних ЕКГ на відстані для подальшого консультування. Передати дані можна будь-яким каналом зв’язку, що суттєво заощаджує час. Адже саме час та оперативність відіграють ключову роль у наданні кардіологічної допомоги. Це є реальним наближенням високоспеціалізованої медичної допомоги до сільського населення, до того пацієнта, який знаходиться далеко від лікаря.  

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk