• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині погодили обсяг регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів у закладах професійно-технічної освіти краю

У Департаменті освіти і науки облдержадміністрації відбулося засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів).

На ньому погодили регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти краю на 2018 рік.

Відповідно заплановані обсяги набору на Полтавщині такі: 4503 особи за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований працівник» і 159 – «молодший спеціаліст». У подальшому погоджені радою обсяги регіонального замовлення мають бути затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації.

– Питання погодження регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів – дуже важливе, бо протягом останніх років всі заклади професійно-технічної освіти фінансуються за рахунок місцевих бюджетів. Затвердити обсяг замовлення необхідно, щоб розуміти, які фахівці потрібні для нашого регіону, який фах здобуватимуть діти у професійно-технічних навчальних закладах, – пояснила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко. – Всі цифри погоджені з керівниками відповідних освітніх закладів і роботодавцями. Нині найбільше затребувані на ринку праці краю професії у сферах транспорту, будівництва, сільського господарства. Залишаються актуальними професії у легкій промисловості, громадському харчуванні.

Головний спеціаліст відділу професійної (професійно-технічної) освіти, організаційної роботи та документообігу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валентина Франчук розповіла про передумови змін щодо формування регіонального замовлення, наголосила, що основою для його формування є середньостроковий прогноз потреб регіонального ринку праці й договори, укладені між закладами професійної освіти та замовниками робітничих кадрів, тобто роботодавцями. Вона додала, що джерелами фінансування регіонального замовлення є обласний бюджет і бюджет міста Полтави.

– За рахунок обласного бюджету зокрема фінансуватимуться 14 напрямків економічної діяльності. Це відповідно 102 професії. Пріоритетними є, зокрема, сфери громадського харчування, сільського господарства, – додала Валентина Франчук. – Щороку планові показники регіонального замовлення зменшуються. На це є об’єктивна причина: намагаємося спільно із закладами професійної (професійно-технічної) освіти привести у відповідність підготовку кадрів до потреб регіонального ринку праці й гарантувати випускникам перше робоче місце. Порівняно із минулим у поточному році показник зменшився на 550 осіб. Водночас кількість укладених договорів із роботодавцями збільшується.

За словами Валентини Франчук, пріоритетними у розподілі регіонального замовлення за галузями економіки відповідно є промисловість, торгівля і громадське харчування, сільське господарство, транспорт і зв’язок, будівництво і невиробничі види побутового обслуговування.

Після доповіді Валентини Франчук директор Державного навчального закладу «Гадяцьке вище професійне аграрне училище» Олександр Мигаль розповів про інноваційні методи й засоби навчання, орієнтовані на підвищення кваліфікаційного рівня та конкурентної здатності учнів закладів професійної освіти шляхом створення інтерактивних освітніх модульних площин із можливостями віртуальної лабораторії.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk