• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині масштабно відзначили 180-річчя з дня народження Олексія Бутовського

Із нагоди 180-річчя з дня народження одного із засновників Міжнародного олімпійського комітету й сучасного олімпійського руху, краянина Олексія Бутовського в обласному центрі відбулася низка заходів.

Так, на стадіоні «Ворскла», який носить ім’я нашого земляка, відкрили музейну кімнату фізичної культури, спорту та олімпійського руху Полтавщини. Біля пам’ятника Олексієві Бутовському провели мітинг, а також урочисте спецпогашення художнього маркованого конверта.

На стадіоні «Динамо» пройшли змагання з футболу й волейболу серед дітей. На учбово-тренувальній базі обласної ДЮСШ «Олімпійські надії» відкрили спортивну зміну. В Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя організували Всеукраїнські урочисті збори. Крім того, в облдержадміністрації відбулося підписання Меморандуму про співпрацю у сфері розвитку олімпійського руху між обласною владою, Національним олімпійським комітетом і Полтавським обласним відділенням НОК України. Усі ці заходи відбулися упродовж одного дня – 15 червня 2018 року.

Очільники Полтавського краю – голова обласної державної адміністрації Валерій Головко й голова обласної ради Олександр Біленький зустрілися з президентом Національного олімпійського комітету України Сергієм Бубкою, першим заступником Міністра молоді та спорту України, віце-президентом НОК України Ігорем Гоцулом та віце-президентом НОК України Валерієм Борзовим. Крім того, участь у заході взяли заступник голови обласної державної адміністрації Роман Товстий, начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький та голова ПОВ НОК України Олександр Удовіченко. Обговорили зокрема вектори розвитку спорту на Полтавщині, підтримку спортсменів, необхідність системної роботи у цій сфері й наголосили на потребі частіше проводити тематичні зустрічі. Після підписання Меморандуму господарі й гості поспілкувалися із представниками засобів масової інформації області.

– Сьогодні маємо честь приймати на Полтавщині послів миру – Сергія Назаровича Бубку, Валерія Пилиповича Борзова. Це люди-символи України. Називаю їх послами миру, бо спорт не лише загартовує, виховує характер, дає важливі життєві уроки, а й об’єднує. Об’єднує людей, народи, країни. Візит Сергія Назаровича, Валерія Пилиповича й інших наших гостей говорить про те, що Полтавщина є територією, де спорт розвивався, розвивається й розвиватиметься надалі, матиме всебічну підтримку з боку обласної влади. Наше завдання – створити всі умови. Починаючи з матеріально-технічної бази і завершуючи забезпеченням певних умов для самих спортсменів. І це завдання на перспективу, – зазначив Валерій Головко. – Маємо разом із Національним олімпійським комітетом, Міністерством молоді та спорту України, можливо, й з іншими профільними міністерствами, розробити потужну стратегічну програму підтримки і розвитку спорту в Україні. Можливість для розвитку галузі дала реформа децентралізації: у бюджетах різного рівня з’явилися кошти, які ми зобов’язані вкладати у спорт. І це інвестиції не лише в галузь, а що важливіше, – в майбутню здорову націю. Ми завжди відкриті для співпраці. І підписання Меморандуму між обласною владою та Національним олімпійським комітетом підтверджує наші наміри й спільні цілі.

– Дуже знаковий для Полтавщини приїзд таких світових величин, яких раніше ми бачили хіба по телевізору, слідкували за їхніми досягненнями й світовими рекордами. Крім того, в область завітали люди з різних куточків України – представники регіональних відділень Національного олімпійського комітету. І це важливо, бо в межах таких відвідин регіонів закладаються основи популяризації спорту, зацікавленість молодшого покоління самими спортсменами, зміцнення прагнень займатися спортом, досягати результатів. Ми як обласна влада не лише підставляємо плече спортсменам, а й самі займаємося спортом, задаємо темп. Традиційно проводимо змагання між обласною радою й облдержадміністрацією, серед депутатів. Крім того, вкладаючи кошти у спорт, у хорошому сенсі економимо на медицині, – пояснив Олександр Біленький. – Потужно фінансуючи галузь, популяризуючи спорт, даємо імпульс об’єднаним територіальним громадам, районам, містам, селам і селищам області зробити спортивну складову частиною життя своїх громад. Десятки майданчиків із вуличними тренажерами, футбольних майданчиків – це те, що робимо сьогодні. Хочеться, аби більше спортсменів – олімпійських чемпіонів, чемпіонів світу зустрічалися з молоддю, розповідали, як досягали високих результатів. Особистий приклад для підростаючого покоління – потужний стимул для розвитку.

Сергій Бубка зазначив, що керівництво області ставиться з розумінням, підтримує, сприяє розвитку спорту й олімпійського руху на Полтавщині, турбується про стан здоров’я молоді й дітей.

– Дуже приємно було почути від Валерія Анатолійовича й Олександра Юрійовича про потребу створення на Полтавщині спортивного інтернату, а, мабуть, і двох. Свої таланти треба виховувати й зберігати, щоб вони представляли рідний край. Є розуміння важливості фізичного виховання у шкільній освіті, бо стан здоров’я наших дітей дійсно турбує. Тож домовилися в цьому напрямку об’єднувати зусилля, покращувати інфраструктуру, – додав Сергій Бубка. – Спілкувалися й щодо можливості зробити на стадіоні «Ворскла» бігову доріжку, бо такі великі комплекси мають бути мультифункціональними. Це дасть можливість розвиватися легкоатлетичним видам спорту. Підтримка й порозуміння є. Впевнений, разом зможемо покращити стан спортивних умов і досягнення полтавських спортсменів. Спортивна історія Полтавського краю – видатна й тривала. І є намір її продовжувати.

Ігор Гоцул подякував керівництву області за роботу щодо розвитку спорту.

– На Полтавщині завжди були потужні спортивні традиції. Приємно, що вони не лише зберігаються, а є й тенденція до їх збільшення. Домовилися з очільниками області про співпрацю в кількох важливих векторах. Вона стартує буквально з наступного тижня. Спрямована на ефективнішу роботу системи спорту, взаємодію з Міністерством освіти і науки. Більше спілкуватимемося. Вдячний за кілька важливих і ґрунтовних порад, якими ми неодмінно скористаємося, – зазначив Ігор Гоцул.

Після зустрічі із журналістами Валерій Головко, Олександр Біленький, Сергій Бубка, Валерій Борзов, Олександр Удовіченко, до яких приєднався заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань фізичної культури та спорту Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, срібний призер Олімпійських ігор 2000 року Денис Силантьєв, взяли участь у відкритті музейної кімнати фізичної культури, спорту та олімпійського руху Полтавщини на території стадіону «Ворскла» імені О. Бутовського, побували на тематичній екскурсії, а також відвідали музей футбольного клубу «Ворскла». Сергій Бубка вручив ворсклянам спеціальну пам’ятну відзнаку – подяку НОК України за сприяння розвитку олімпійських видів спорту на Полтавщині. Спортивний директор біло-зелених Геннадій Слюсарєв подарував олімпійському чемпіону, Герою України на згадку іменну футболку в кольорах клубу.

Долучилися господарі й гості краю до урочистих заходів біля пам’ятника Олексієві Бутовському. Поклали квіти до підніжжя монумента. Однією зі складових дійства стало спецпогашення художнього маркованого конверта, випущеного до 180-річчя від дня народження діяча. Потім на стадіоні «Динамо» нагородили переможців й відзначили учасників турнірів із футболу й волейболу серед дитячих команд у межах олімпійського тижня.

Відвідали полтавці й представники інших регіонів України й учбово-тренувальну базу ДЮСШ «Олімпійські надії». Оглянули територію закладу, подивилися тренування вихованців відділень дитячо-юнацької спортивної школи, зокрема з дзюдо, триатлону, боксу, веслування на байдарках та каное.

Фінальною крапкою насиченого заходами дня стали Всеукраїнські урочисті збори з нагоди 180-річчя з дня народження Олексія Бутовського, які провели в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя. Учасники заходу переглянули фільм про Олексія Дмитровича, а також відеопривітання президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха. Валерій Головко, Олександр Біленький, Сергій Бубка, Денис Силантьєв, Олександр Удовіченко взяли участь в нагородженні спортивного активу Полтавщини, ветеранів спорту. Пісенними й хореографічними виступами привітали глядачів артисти обласної філармонії. Актори театру зіграли уривок із вистави «Наталка Полтавка».

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk