Previous Next

Андрій Пісоцький: «Прагнемо, щоб послуги, які отримує населення області були якісними навіть у маленькому селі»

Надрукувати

Сьогодні відбулося засідання колегії Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації. Підбили підсумки роботи центрів надання адміністративних послуг області та оцінили якість надання адміністративних послуг.

Також розглянули питання про впровадження реформ децентралізації в Полтавській області  та взаємодію органів місцевої влади при залученні міжнародної технічної допомоги та використання механізму міжмуніципального співробітництва.

Для максимального наближення  послуг до пересічних громадян, підвищення якості їх надання та поліпшення сервісу обслуговування сучасна децентралізаційна реформа системи адміністративних послуг все більше потребує розбудови існуючої мережі ЦНАП.

«На Полтавщині створено 43 об'єднані громади. Але є райони, у яких є проблеми щодо подальшої роботи по об'єднанню сільських рад у окремі громади - це Котелевський та Оржицький. Основна мета - це реформа децентралізації, наблизити послуги до населення. Обговорили питання створення роботи ЦНАПів. В області така робота ведеться послідовно. Запланували в цьому році будівництво Полтавського центрального ЦНАПу. Ми прагнемо, щоб послуги, які отримує населення області були якісними навіть у маленькому селі. Люди не повинні відчувати різниці між містом і селом», - говорить перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький.

З метою забезпечення територіальної доступності адміністративних послуг в області створені та функціонують 25 ЦНАП  у районах,  6 - у містах та 9 - в ОТГ.

Яскравими прикладами сучасних новітніх ЦНАП є центри в м. Кременчуці, Пирятинській, Глобинській та Омельницькій ОТГ. При створенні цих центрів максимально враховані рекомендації щодо забезпечення комфортного перебування громадян та надання їм вичерпного переліку адміністративних послуг. У вересні 2017 року відбулося офіційне відкриття ЦНАП в Пирятинській ОТГ, створеного за підтримки проекту німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Реформа управління на сході України».

У листопаді 2017 року в Глобинській ОТГ розпочав свою роботу сучасний ЦНАП, проект з будівництва якого реалізовано  в рамках програми «U-LEAD з Європою».

«Держава всебічно опікується впровадженням реформи децентралізації та надає об’єднаним територіальним громадам фінансову підтримку в якості субвенцій: освітньої, медичної, інфраструктурної. Зокрема, починаючи з 2016 року громади отримують субвенцію на формування інфраструктури, розмір якої щорічно зростає: з 57,0 млн грн  у 2016 році до  90 млн грн  у 2018 році, - інформує директор Департаменту  економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації. - У 2016-2017 роках громадами Полтавщини реалізовано понад 230 розвиткових проектів, спрямованих на поліпшення життя та добробуту своїх мешканців, розвиток інфраструктури громад, будівництво та ремонт закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, поліпшення матеріально-технічної бази комунальних підприємств».

Облдержадміністрацією  вже розпочато роботу по створенню інтерактивної карти області, на якій буде розміщено Перспективний План формування територій громад зі стовідсотковим охопленням об’єднаними територіальними громадами всього регіону. 6 громад Полтавщини увійшли в тридцятку лідерів рейтингу фінансової спроможності ОТГ України за результатами 2017 року: Глобинська, Шишацька, Білоцерківська, Решетилівська, Пришибська та Пирятинська ОТГ.

Також на Полтавщині активно проводиться робота щодо залучення ресурсів міжнародної технічної допомоги для розвитку області.

В області реалізуються 27 проектів міжнародної технічної допомоги, які діють на обласному рівні та на території 6 міст обласного значення і 17 громад 14 районів Полтавської області. Області надають підтримку такі міжнародні донори: Уряд США, країни Європейського Союзу, Уряд Канади, Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), Міністерство закордонних справ Республіки Литва та інші.

Основними напрямками освоєння коштів міжнародної технічної допомоги є: впровадження енергоефективних заходів; розвиток урядування та громадського суспільства, у тому числі: підтримка реформи децентралізації та місцевий розвиток, розвиток міст; охорона здоров’я; розвиток аграрного сектору; економічний розвиток; розбудова інфраструктури; удосконалення освіти і науки.

Під час засідання спеціальними відзнаками нагородили кращих адміністраторів ЦНАПів міст обласного значення, кращого адміністратора в ОТГ, визначили кращий ЦНАП міста обласного значення та кращий районний ЦНАП.