• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Роман Товстий: «Із року в рік підтримуємо спорт, реалізовуємо відповідні програми, збільшуємо фінансування сфери в цілому»

У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбувся семінар-нарада, на який з’їхалися представники регіональних відділень Національного олімпійського комітету України.

У його роботі взяли участь перший заступник Міністра молоді та спорту України, віце-президент НОК України Ігор Гоцул, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Роман Товстий, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, віце-президент НОК України Валерій Борзов, голова Полтавського обласного відділення НОК України Олександр Удовіченко, голова комісії зі зв’язків з осередками НОК України Володимир Ковальов. Обговорили питання розвитку олімпійського руху, популяризації спорту в державі, перспективи й вектори подальшої роботи комітету.

– Раді вітати вас на нашій гостинній і благодатній землі. Полтавщина завжди славилася аграрним комплексом, але не менш приємно, що ми маємо здобутки і в спорті. Державна політика, яка нині направлена на підтримку галузі, свідчить, що Уряд і Парламент звернули увагу на розвиток спорту, як масового, так і професійного, олімпійського. Завдяки депутатському корпусу й обласній державній адміністрації наш край також не пасе задніх. Із року в рік підтримуємо спорт, реалізовуємо відповідні програми, збільшуємо фінансування сфери в цілому. Цьогоріч спрямовуємо більше 100 мільйонів гривень на підтримку молоді та спорту, тож нам справді є чим гордитися. Розвиваємо спортивну інфраструктуру на рівні з державними програмами. За останні три роки облаштували в області понад сорок майданчиків зі штучним покриттям, а за кошти Державного фонду регіонального розвитку – більше двадцяти. Оновлюємо матеріально-технічну базу шкіл, виділяємо кошти на реконструкцію баз відпочинку й оздоровлення дітей, – поінформував Роман Товстий. – Проведення подібних семінарів є свідченням підготовки до наступної олімпіади. Вірю, що й Полтавщина внесе у скарбничку олімпійських нагород «золото». Спільною роботою досягнемо потужних результатів.

– Нам вельми приємно перебувати на Полтавщині, в такому історичному місці України, й продовжувати традиції проведення наших семінар-нарад, започаткованих ще 2006 року. Дуже важливо зустрічатися, радитись, допомагати один одному, бо нині вплив олімпійського руху, спорту в цілому на українське суспільство– вагомий. У межах ось таких семінарів ми вже зустрічалися на Львівщині, Кіровоградщині, Чернігівщині, Івано-Франківщині, Сумщині, Закарпатті, Луганщині, в Криму, Тернополі, Запоріжжі, Севастополі, Горішніх Плавнях. Дякуємо керівництву Полтавської області за допомогу в проведенні заходу. Прикметно, що у ці дні відзначатимемо 180-річчя від дня народження Олексія Дмитровича Бутовського. Це видатна постать. Він разом із легендарним П’єром де Кубертеном був засновником сучасного олімпійського руху, ініціатором відродження Олімпійських ігор. Маємо пам’ятати нашу історію, зберігати й примножувати її, – зазначив Сергій Бубка.

У своїй доповіді він звернув увагу на зміцнення діяльності й покращення роботи відділень Національного олімпійського комітету України, закликав представників підрозділів НОК долучитися до створення Програми розвитку олімпійського руху на наступні чотири роки.

– Ми впевнено крокуємо вперед. Фінансова підтримка з боку держави покращується. Упродовж року проводимо 1400 різних заходів, проте маємо збільшувати їх кількість. Тим паче в суспільстві зростає зацікавленість спортом. Наприклад, другого червня провели в Києві олімпійський день. І до нього долучилася рекордна кількість людей. Маємо організовувати подібні заходи надалі й покращувати роботу в цьому напрямку. Крім того, потрібно проводити пробіги, які нині, до речі, набирають популярності в Україні. Водночас особливу увагу звертаємо на залучення дітей і молоді до занять спортом, – додав Сергій Бубка.

Про налагодження співпраці між Полтавським обласним відділенням НОК України й органами державної влади та місцевого самоврядування, здобутки Полтавщини в розвитку спорту розповів Олександр Удовіченко.

– Нині радіємо, що ми в першій десятці з-поміж регіональних відділень Національного олімпійського комітету. Цей результат показує, що є команда фахівців, ентузіастів, спортсменів, які своїми досягненнями, роботою прославляють олімпійський рух і Полтавський край. Останнім часом маємо певні досягнення. Після нашого славного Володимира Кисельова, який ще 1980 року виборов олімпійське «золото», нам було дуже важливо розірвати так званий часовий ланцюг, коли ми не мали призерів Олімпійських ігор. І «бронза» двох наших представників на минулій Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро – показник, що в деяких видах спорту ми серед лідерів в Україні, – зазначив Олександр Удовіченко. – Коли є бажання, можна об’єднуватися для спільних дій, підтримки й розвитку спорту, знаходити кошти. Наприклад, програма побудови майданчиків зі штучним покриттям – нині номер один у сфері розвитку спорту як на обласному, так і районному рівнях. Минулоріч за рахунок обласного бюджету ми закупили 22 покриття. Тобто майже в кожному районі краю був створений новий спортивний майданчик. І це показник, що коли є бажання, то є й результат. Інші приклади – оновлений стадіон «Динамо» й потужний однойменний спортивний комплекс Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Крім того, маємо практику, коли відомі спортсмени України проводять майстер-класи й зустрічі з дітьми Полтавщини. Наприклад, борчиня Ірина Мерлені побувала на Оржиччині, борець Жан Беленюк провів кілька майстер-класів у Полтаві, Кременчуці, Нових Санжарах, Решетилівці, а веслувальник-каноїст Юрій Чебан – у Кременчуці й Горішніх Плавнях. Такі заходи дуже корисні, як для населення краю, так і для самих спортсменів.

Олександр Удовіченко зазначив, що Полтавське обласне відділення Національного олімпійського комітету України намагається крокувати вряд з іншими осередками й робити все для розвитку ідей олімпізму на Полтавщині. Додав, що краяни гордяться своїм земляком Олексієм Бутовським, який був одним із тих, хто відроджував сучасний олімпійський рух.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk