• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Ніла Спільна: «Наші цінності – це учні та їхні здобутки». Освітяни з усієї України відвідали Решетилівський професійний аграрний ліцей

 

Сьогодні у Решетилівському професійному аграрному ліцей імені І. Г. Боровенського відбулася зустріч освітян з усієї України. Завітали на Полтавщину для того, щоб ознайомити керівників закладів освіти, керівників Департаментів, директорів методичних центрів України із закладом та з тими стратегіями розвитку, які планує Міністерство освіти та уряд.

«Наша основна мета -  розбудувати нову професійну освіту, престижну, популярну як для молоді так і для дорослого населення і зробити її вагомим фактором відродження економічного добробуту держави», - розповідає заступник директора Департаменту професійної освіти  Міністерства освіти і науки України Катерина Мірошниченко. Вона також зазначила про парадоксальну ситуацію, що у Німеччині, яка є однією з найпотужніших країн світу,  70 % випускників по завершенню  середньої освіти йдуть саме у професійну освіту. Вони отримують достойну заробітну плату, мають гарну перспективу свого розвитку і лише 30 % випускників здобувають вищу освіту. В Україні 80 % випускників здобувають вищу освіту. Здобуття диплому, а не освіти, призвело до безробіття. А робітничі кадри на сьогодні найбільш затребувані на ринку праці категорії  людського капіталу.

«Хочемо зруйнувати старі стереотипи, що у професійну освіту йдуть тільки ті люди, які не змогли себе реалізувати. Ми вражені наскільки навчальний заклад зміг реалізувати те, що ми прагнемо зробити в інших навчальних закладах. Це заклад, який працює на майбутнє і на перспективу свого розвитку», - доповнює Катерина Мірошниченко.

Освітянам провели екскурсію по навчальному закладу, де вони мали змогу побачити оновлений спортивний комплекс з різними спортивними секціями.

«Колектив зрозумів, що треба змінювати роботу, яка була до цього. Сьогодні життя вимагає від нас працювати по-новому. Враховувати ринок праці, контингент учнів, яких ми сьогодні залучаємо, все більше, оскільки ми хочемо створити на базі нашого навчального закладу Центр професійної освіти. Він передбачає розвиток, оновлення техніки і все те, що необхідно сьогодні для конкурентно-спроможного працівника на ринку праці», -  говорить директор Решетилівського професійного аграрного ліцею Ніла Спільна.

Сам заклад працює з 1986 року. Ліцей у своєму розпорядженні має також навчальне господарство площею 42 га. Освітяни мали змогу побачити цю територію на власні очі.

«Я представляю проект U-LEAD - це проект європейського союзу, який презентується Європейським Союзом загалом і окремим країнами-членами ЄС. Представляю Польщу в цьому проекті, адже Польща теж співфінансує цю роботу. Головний предмет допомоги проекту  -  децентралізація і підтримка професійної освіти. І саме у зв'язку з професійною освітою ми приїхали до Полтави. Хочемо покращити якість професійного навчання. На заході своїм  досвідом діляться партнери іноземних країн: Польщі та Німеччини. Із цієї дискусії, яка відбулась у Полтаві, ми зрозуміли, що дослідження ринку праці і співпраця з працедавцями полягає в тому, щоб кращі випускники могли для себе знайти у майбутньому роботу - це той досвід, який можна запозичити», - говорить представник PolishAid у програмі «U-LEAD з Європою» Міхал Кубіш.

Сьогодні Решетилівський професійний аграрний ліцей - це заклад нового типу. Навчання здійснюється на рівні вимог Державних стандартів професійно-технічної освіти, освітньо-кваліфікаційних характеристик з  професій, згідно яких регламентуються необхідні знання та вміння учнів на відповідні робітничі розряди.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk