Previous Next

Полтавщина зібрала освітян з усієї України на ІІ загальноукраїнському семінарі-нараді з розвитку професійної освіти

Надрукувати

Сьогодні провели ІІ загальноукраїнський семінар-нараду з питань розвитку професійної освіти, який відбувся у рамках реалізації програми «U-LEAD з Європою»

за участі заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла, директора Департаменту освіти і науки ОДА Олени Харченко, директора Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Миколи Кучинського, експертів та модераторів програми «U-LEAD з Європою» з питань професійно-технічної освіти, заступників директорів департаментів освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій та директорів навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти.

«Для нашої області та України дуже важливі трудові ресурси. Ми вже півтора роки не просто опікуємось нашими професійно-технічними училищами, а вже і фінансуємо з обласного бюджету. Розуміємо, що ті підходи, які були раніше, трішки застарілі. Сьогодні до нас завітали представники з усіх областей. Поділились  досвідом, як у них проводиться робота, а ми розповіли про свій досвід. Область має польський досвід і я впевнений, що ми зробимо все можливе для достойного фінансування наших освітніх закладів. Нам важливо не втратити надбання, які у нас є, розробити стратегію і тактику в тому, що ми будемо робити завтра і через 10 років», - розповідає заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.

«Маємо сьогодні унікальну можливість поспілкуватися, обмінятись та поділитись досвідом Полтавщини в плані роботи розвитку професійно-технічної освіти. Обговорили питання щодо роботи координаційних рад професійно-технічної освіти. У рамках семінару плануємо відвідати декілька навчальних закладів Полтавщини. Зможемо обмінятися досвідом щодо  створення моделі професійної освіти, яка дасть максимальний результат для роботодавця», - говорить директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко. Також вона наголосила, що на Полтавщині була створена одна із перших координаційних рад професійно - технічної освіти, яка вже плідно працює та має певні напрацювання. Також затверджено стратегію створення нового освітнього простору професійно – технічної освіти на 2017-2020 роки,  план розвитку професійно -  технічної  освіти та щорічно затверджують план регіонального замовлення, тобто готують кваліфікованих робітників для регіонального ринку праці.

А також обговорили питання співпраці роботодавець – навчальний заклад, створення своєрідних кластерів для того, щоб надати якісну професійну освіту, покращити матеріально-технічну базу навчальних закладів.

«Сьогодні ми продовжуємо розглядати питання реорганізації реформування системи професійної освіти в Україні з точки зору децентралізації управління, пріоритети уряду, нової української школи, роль і місце партнерства у забезпеченні потреб особистості та ринку праці у кваліфікованих робітниках. Продовжуємо разом із компанією U-LEAD розглядати питання державно-громадського управління. Також поговорили про набуття повноважень закладу, завдання і громадський контроль, а також про дослідження потреб регіональних ринків праці і питання забезпечення управління системою підготовки робітників освіти на рівні регіону області», - додав директор Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Микола Кучинський.

Протягом двох днів учасники семінару обговорюватимуть роботу профільних координаційних та наглядових рад, відвідають кілька ПТНЗ Полтавщини, розглянуть низку питань щодо розвитку ПТО в Україні.