Previous Next

«Образ і слово Кобзаря у вишиванці». У Полтаві презентували вишиті портрети Тараса Шевченка

Надрукувати

Сьогодні в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулась презентація галереї вишитих портретів Тараса Шевченка у проекті «Образ і слово Великого Кобзаря у вишивці». Захід приурочили до Дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні.

Ідея проекту виникла у 2016 році. Він реалізувався за задумом та ініціативою заслуженого майстра народної творчості, організатора спеціальності «декоративно-прикладне мистецтво» в Гадяцькому училищі культури, автора розробок і схем вишивки Григорія Кисіля. Зі своїм задумом Григорій Олексійович звернувся до вишивальниці, однієї з активісток громадського Шевченківського руху Катерини Калініченко.

За допомогою інших громадських організацій і Центру Народної Творчості було залучено 71 вишивальницю з Полтави та районів області, а завдяки співпраці Шевченківського комітету під керівництвом Володимира Степанюка з колективом Канівського музею Т. Шевченка – ще сім активістів з міста Канів. Тож у втіленні проекту взяли участь 77 вишивальниць і один вишивальник.

«Вишиваю я вже давно, через те що потрібно відроджувати українські традиції нашого народу. Той, хто не знає його історії, не має майбутнього. Почав вишивати років 20 тому. Навчила всього дружина. До цього працював держслужбовцем, а згодом, коли не було роботи, вишивав. Усі в Каневі знали, що займаюся цією справою. Згодом запропонували взяти участь у проекті», – розповів учитель математики, вишивальник із Канева Василь Ярошенко.

До ініціативи також долучилися майстрині з Котельви, Глобиного, Лубен і Чутового.

«Людина жива, доки живе про неї пам’ять. Саме цей проект – один із найважливіших заходів напередодні Дня перепоховання Тараса Шевченка», – наголосила директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Учасникам проекту вручили почесні грамоти. Їхні роботи передадуть до Канівського музею Т. Шевченка.