Previous Next

У Полтаві відбулася науково - практична конференція про сучасні проблеми діагностики та лікування онкології

Надрукувати

10 травня у Полтавському  академічному обласному Українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя відбулася науково-практична конференція «Сучасні проблеми діагностики та лікування в онкології»,  присвячена 70-й річниці з дня утворення Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

На заході були присутні голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак, головний лікар Полтавського обласного онкологічного клінічного диспансеру Орест Вовк та  представники медичної галузі з усієї України - професори, головні лікарі, провідні спеціалісти закладів. Обговорили нові методи лікування, діагностику та препарати, які лікують онкохворих.

 «Знакова подія для Полтавщини тим, що сьогодні зібрались представники  онкологічної галузі з усієї України. Це говорить про те, що наш онкологічний заклад має певний статус, досягнення та перспективу. Зобов'язання влади високе. Ми повинні перенести наш медичний заклад у відповідність до сучасних вимог», - звернувся до учасників конференції Валерій Головко.

«На сьогоднішній день на теренах України з точки зору комплексного лікування ми займаємо передові місця. Майбутні наші плани грандіозні, амбіційні – це і лінійні прискорювачі, реконструкція відділення, амбулаторна хіміотерапію. - говорить головний лікар Полтавського обласного онкологічного клінічного диспансеру Орест Вовк. - З точки зору хірургічної допомоги маю велику гордість, з того, що лапароскопічні втручання, які у нас почались два роки тому, зараз вийшли на високу складову. Тому нам є що сказати не тільки в Україні».

«У світі є великі здобутки по онкології, але ми просунулись у методах діагностики застосовуючи нову апаратуру як зарубіжну, так і українську. За рахунок цього підвищився рівень діагностики та збільшилась кількість виявлених захворювань. Чим раніше ми виявляємо захворювання, тим раніше і швидше починаємо лікування і ефект від лікування значно кращий. Нажаль кількість онкологічно хворих не зменшується, вона тільки збільшилась за рахунок новітніх методів діагностики виявлення, але ефективність лікування набагато краща», - розповів завідувач кафедри онкології та радіології з радіаційною медициною  УМСА Володимир Баштан.

Також голова Полтавської ОДА зазначив, що в цьому році почали будувати кардіологічне відділення і вже з наступного року закладуть кошти у обласному бюджеті на його реалізацію, а також вручив сертифікат Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансеру на 1 млн гривень для придбання медичного обладнання.

Лікарі та працівники онкодиспансеру від керівництва області отримали почесні грамотами Полтавської ОДА, обласної ради та Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА.