У Полтаві презентували виставку «Світ, створений з паперу»

Надрукувати

У Полтавському літературно-меморіальному музеї імені І. Котляревського відбулася презентація виставки «Світ, створений з паперу». На ній зібрані роботи студентів та викладачів спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського.

Захід відвідали заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту культури і туризму ОВА Ірина Удовиченко, директор Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П. Котляревського Анатолій Насменчук, викладачі закладу, майстри народного мистецтва.
«Кожен із нас бодай раз у житті створював вироби з паперу. І в цьому процесі важливо, як людина показує перевтілення такого крихкого і повсякденного матеріалу в мистецький шедевр. Цей симбіоз дуже важливий, – зауважив Антон Чубенко. – Гадяцький фаховий коледж несе велику культурно-просвітницьку місію. Заклад намагається постійно перебувати в авангарді. Випуски нових подкастів, виставки, культурно-мистецькі заходи, виховання молоді – це все відображення нашої культури й ідентичності, за які ми боремося і віддзеркалюємо її в різних сферах життя. Запрошую всіх до культурної взаємодії. За потреби є можливість подібного роду виставки проводити на різних локаціях, щоб із ними мали змогу познайомитися якомога більше людей».
На виставці «Світ, створений з паперу» експонуються роботи студентів 1-4-х курсів різних років випуску, виконані із звичайного паперу. Тут представлені тематичні, сюжетні, орнаментальні, силуетні витинанки. Можна побачити як одноколірні, так і поліхромні витинанки, які завжди були, є і будуть популярними в Україні. Роботи вирізняється технічною вправністю, відчуттям ритму, пропорціями, симетрією та декоративністю.
«Спеціальність «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» у коледжі із 1993 року. Вона має на меті не тільки відродити, а й зберегти та наповнити новим сучасним змістом традиції народного мистецтва, – розповів Анатолій Насменчук. – Про рівень підготовки студентів красномовно свідчить їхня участь на всеукраїнських виставках. Такі роботи – це окраса, автентика, доповнення до будь-якого інтер’єру».
Також на заході представили кілька архітектурних робіт Гадяча та Полтави, виконаних у техніці паперопластики. У кожній передано виразність об’єкту, його пропорції, масштаб і художню конструктивну особливість будівлі.