Допомога ветеранам-2024: де можна отримати психологічну підтримку і консультацію

Надрукувати

Ветерани та їхні родини можуть отримати допомогу у питаннях ментального здоров’я, звернувшись до низки організацій та центрів.
Урядова гаряча лінія 1545. З питань ветеранів війни та членів їхніх сімей – кнопка 9 на IVR (інтерактивна голосова відповідь).

Гаряча лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду за номером: 0 800 332 029.

Єдина ветеранська лінія Мінветеранів – 0 800 505 217

ГО «Вільний вибір» – надає психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам у доказових методах психотерапії. Телефон гарячої лінії: (063) 646-49-91.

«Лісова поляна» – Центр психічного здоров’я та реабілітації МОЗ України. Психологічна допомога ветеранам і людям, які пережили полон. Для запису телефонуйте за номером: (073) 450-60-00.

Veteran Hub – безоплатно надає психологічні та юридичні консультації.

Онлайн-платформа Mental help – безоплатна професійна психологічна допомога та підтримка для українців.

Крім того, з 2024 року держава впроваджує безоплатну психологічну допомогу для ветеранів та їхніх рідних.

Для цього за ініціативи Мінветеранів Урядом внесено зміни до Порядків та умов надання безоплатної психологічної допомоги, що надають можливість здійснювати відшкодування вартості наданих послуг із психологічної допомоги для ветеранів та членів їхніх сімей.

Завдяки впровадженню нової системи надання психологічної допомоги кожна ветеранська родина зможе обрати зручний формат послуг (дистанційний або очний, індивідуальний або груповий) та фахівця з психологічної підтримки.

Така допомога є безоплатною і надаватиметься за трирівневою системою:

- перший рівень – це соціальні працівники, помічники ветерана та інші особи, які пройшли відповідну підготовку та надають соціально-психологічну підтримку та соціальні послуги, такі як соціальний супровід та адаптація;

- другий рівень – психологічна допомога, яку можуть надавати надавачі послуг з психологічної допомоги незалежно від форми власності, в тому числі фізичні особи-підприємці, які відповідають вимогам до фахівця;

- третій рівень – комплексна медико-психологічна допомога, яку забезпечують ліцензовані установи, в яких є мультидисциплінарні команди мінімум з чотирьох фахівців (1 психіатр та 3 психотерапевти/психологи).

Мінветеранів буде відшкодовувати вартість наданих послуг із психологічної допомоги суб’єктам другого та третього рівнів, спеціалізованим закладам незалежно від форми власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям.

Також на Міністерство ветеранів покладено забезпечення функціонування Реєстру постачальників послуг з психологічної реабілітації, до якого мають бути включені суб’єкти надання послуг другого і третього рівнів.