Для працівників галузі культури Полтавщини провели вебінар щодо організації соціокультурної діяльності

Надрукувати

«Організація соціокультурної діяльності: підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації фахівців галузі культури і мистецтва на сучасному етапі» – під такою назвою провели онлайн-вебінар для працівників культурної сфери області за підтримки Полтавської ОВА та Департаменту культури і туризму ОВА.

Організатор вебінару – Гадяцький фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського. Загалом долучилися понад 200 учасників.
Із вітальними словами до них звернулися заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко та директор Департаменту культури і туризму ОВА Ірина Удовиченко.
«Сьогодні синергією спільних зусиль розпочинаємо захід, присвячений формуванню наших векторів руху, завдань та ідей. Культура – це та галузь, яка завжди важлива і завжди на часі. Сьогодні на полях бою ми відстоюємо не тільки свою територіальну незалежність, а й культурну самобутність та ідентичність, – зауважив Антон Чубенко. – Культурному напряму в Полтавській ОВА приділяється достатньо багато уваги. Ми постійно долучаємося до нових проєктів, знаходимо нові шляхи розвитку та промоції».
Антон Чубенко навів приклад презентації п’єси «Молочайник» у театрі імені Гоголя, яка викликала жвавий резонанс та активну дискусію у суспільстві.
«Нам необхідно знаходити нові форми подачі матеріалів, які б ставали культурними, туристичними магнітами для нашої мистецької спільноти. Маємо вибудовувати нові культурні маршрути для поціновувачів мистецтва, відновлення ментального здоров’я всіх громадян», – підкреслив Антон Чубенко.
За словами Ірини Удовиченко, окрім обласних закладів, у громадах Полтавщини діє понад 700 закладів клубного типу, 678 бібліотек, які займаються промоцією культурно-мистецької спадщини.
«Ми маємо бути свідомі того, що культура під час війни набагато важливіша, аніж у мирний час. Ми повинні змінювати роботу на нові формати, відповідати вимогам часу та потребам людей», – зауважила Ірина Удовиченко.
Учасники вебінару обговорили низку питань, серед яких збереження і розвиток галузі культури і мистецтва в умовах процесів реформування у галузі культури, освіти та умовах війни. Також у фокусі діалогу – підготовка і збереження кадрів, підтримка і розвиток творчих здібностей молоді, збереження і розвиток традиційної української культури.
Після закінчення вебінару його учасники отримали сертифікати.