Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини

Надрукувати

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини.

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулося урочисте відкриття Навчально-наукового інституту спеціальної та інклюзивної освіти. Цей день став символом єднання та співпраці академічної науки та практичної спеціальної освіти.

Урочистий захід, ініційований ректоркою професоркою Мариною Гриньовою, розпочався флешмобом «Полтавський національний педагогічний університет відкриває обійми» у холі адміністративного корпусу.

До присутніх з вітальним словом звернулася ректорка університету Марина Гриньова: «Сьогодні місія відкриття Навчально-наукового інституту спеціальної та інклюзивної освіти полягає в тому, щоб укріпити наше суспільство. Інклюзивне навчання – це те середовище, у якому кожна дитина, незалежно від особливостей, розвиває свій потенціал. Тому відкриття інституту – це важливий внесок в розвиток сучасної освіти».

Директорка Навчально-наукового інституту спеціальної та інклюзивної освіти Наталія Пахомова у вітальній промові відзначила важливість підготовки конкурентноспроможних та кваліфікованих фахівців зі спеціальної освіти для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

 

http://pnpu.edu.ua/news/u-poltavskomu-pedagogichnomu-vidkryly-navchalno-naukovyj-instytut-speczialnoyi-ta-inklyuzyvnoyi-osvity.html

 

Полтавський державний аграрний університет

21 березня 2024 року в рамках співпраці, що розпочалася після підписання договору декілька тижнів тому, компанія  Titan Machinery Ukraine подарувала нашому Університету макет агродрона, який наразі розміщений на інженерно-технологічному факультеті в спеціалізованій лабораторії кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту, що дає змогу студентам детально вивчити дрон, зрозуміти принцип його роботи та конструктивні особливості. Крім цього, компанія розробляє наочні методичні матеріали для студентів з детальною інформацією про агродрони.

На заході були присутні ректор ПДАУ Олександр Галич, керівник регіонального офісу компанії Titan Machinery Ukraine Сергій Бондар і фахівець з продукції точного землеробства компанії Михайло Уманський. Олександр Галич у своїй промові підкреслив важливість точного землеробства для підготовки кваліфікованих фахівців аграрної сфери та висловив вдячність компанії Titan Machinery Ukraine за співпрацю та подарунок.

Після офіційної церемонії передачі макета агродрона Михайло Уманський прочитав лекцію для студентів і викладачів  інженерно-технологічного факультету, навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології та навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій. Лекцію прослухало близько 150 осіб.

Під час лекції Михайло Уманський детально розглянув такі питання:

- визначення та сфера застосування агродронів;

- класифікація та технічні характеристики агродронів;

- використання агродронів у сільському господарстві;

- порівняльний аналіз ефективності використання агродронів та інших засобів сільськогосподарської техніки;

- ймовірні проблеми у процесі експлуатації агродронів.

Інформація, надана паном Михайлом, мала високу практичну цінність для студентів. Він чітко й доступно висвітлив складні технічні питання, враховуючи різний рівень підготовки аудиторії, що складалася з викладачів і студентів різних курсів.

Колектив Університету щиро дякує керівництву компанії Titan Machinery Ukraine та особисто Ользі Літвінчук, директорці з післяпродажного обслуговування, за співпрацю, організацію лекції та подарунок!

 

https://www.pdau.edu.ua/news/studenty-ta-vykladachi-pdau-oznayomylysya-z-agrodronamy-kompaniyi-titan-machinery-ukraine

 

Полтавський університет економіки і торгівлі

В межах робочої поїздки містами України доктор Фамі Ханна, експерт штаб-квартири ВООЗ, співголова Референтної групи із MHPSS cпільно з експертами Бюро ВООЗ в Україні та регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я в Полтавській області Юлія Ющенко завітали до Полтавського університету економіки і торгівлі, ректор – Олексій Нестуля, щоб більше дізнатися про активності ГО “Центр освіти дорослих Полтавщини”, виконавча директорка – Світлана Нестуля. Зокрема про проєкт Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни через створення освітніх можливостей

Гості мали можливість бути присутніми на одному з навчальних курсів у рамках проєкту Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни через створення освітніх можливостей (керівник Лілія Матвійчук) — “Побудова бренду в соціальних мережах та інтернеті для залучення клієнтів (SMM)”, а також дізнатися більше про інші соціальні проєкти ГО “Центр освіти дорослих Полтавщини”

Висловлюємо щиру вдячність Юлії Ющенко – регіональній координаторці Всеукраїнської програми ментального здоров’я за партнерську взаємодію та активну співпрацю.

Проєкт Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни через створення освітніх можливостей реалізується ГО “Центр освіти дорослих Полтавщини” на базі Полтавський університет економіки і торгівлі у партнерстві з DVV International Ukraine та за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

 

https://puet.edu.ua/news/vizyt-ekspertiv-vooz/


Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні пані Хелене Санд Андресен і Представниця ООН Жінки в Україні пані Сабін Фрейзер Гюнеш здійснили візит до Полтавської політехніки напередодні першої річниці створення Гендерного центру. Разом з адміністрацією університету, науковцями і студентським самоврядуванням обговорили концепт співпраці щодо впровадження європейських практик розбудови гармонійного суспільства, гендерно орієнтованих компонентів діяльності і модернізації освітніх програм.

Делегація у складі Надзвичайного і Повноважного Посла Норвегії в Україні Хелене Санд Андресен, Представниці ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш, співробітниці посольства Норвегії Іни Сіверстен та програмної спеціалістки ООН Жінки в Україні Галини Мещерякової зустрілась з адміністрацією, керівниками структурних підрозділів та студентським самоврядуванням Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Візит став можливим у результаті успішної співпраці з Гендерним центром Полтавської політехніки у проєкті з протидії гендерно зумовленого насильства.

Гендерний центр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – єдиний на Полтавщині соціальний майданчик, діяльність якого спрямована на ліквідацію гендерних стереотипів і будь-яких проявів дискримінації шляхом консолідації зусиль різних структур, відомств, організацій (у тому числі неурядових), закладів освіти та правоохоронних органів. З нагоди першої річниці його діяльності за підтримки Структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) в рамках проєкту «EU4Recovery – посилення спроможності громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу відбудеться конференція «Право бути собою».

 

https://nupp.edu.ua/news/politehniku-vidvidali-nadzvichayni-i-povnovazniy-posol-norvegii-ta-predstavnisa-oon-zhinki-v-ukraini.html