Previous Next

Команда ОВА взяла участь у конгресових слуханнях щодо проєкту Національного плану з енергетики та клімату

Надрукувати

Команда Полтавської ОВА долучилася до конгресових слухань щодо проєкту Національного плану з енергетики та клімату. Участь у заході взяли понад 1100 представників центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій, обласних рад, місцевого самоврядування та всеукраїнських асоціацій. 

Національний план з енергетики та клімату – стратегічний документ, спрямований на узгодження енергетичної та кліматичної політики для забезпечення сталого розвитку та відновлення економіки країни. Україна як учасник Енергетичного Співтовариства та країна-кандидат на вступ до ЄС зобов’язалася розробити цей План згідно з вимогами європейського законодавства.

«Це документ обʼєднує цілі всіх стратегій і всього, що Україна має виконати в секторах економіки, енергетики та клімату. План показує загальну картинку, який вигляд матиме наша країна в 2030 році: яка буде економіка, енергетика, на скільки буде захищене наше довкілля. Також в ньому відображено шляхи, якими можна буде досягти якісних змін», – зазначив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад В’ячеслав Негода звернув увагу на важливість синхронізації завдань Національного плану з локальними стратегіями розвитку.

«У майбутньому громадам буде легше отримувати підтримку від закордонних партнерів, якщо у регіональних стратегіях розвитку будуть враховані пункти Національного плану», – підкреслив Вʼячеслав Негода.
Учасники слухань ознайомилися зі складовими НПЕК. Насамперед це енергетичні безпека й ефективність країни, а також заходи поліпшення умов внутрішнього енергоринку. Не менш важливою є декарбонізація, яка передбачає скорочення викидів парникових газів.

«Окремо обговорили потенційні кроки, які сприятимуть розвитку інновацій та досліджень у секторі чистих технологій, відновлюваної енергетики й низьковуглецевого виробництва. Національний план з енергетики та клімату стане дороговказом на шляху до змін, пошуку нових рішень і досягнення фундаментальних цілей у сфері енергетики», – зауважив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Конгресові слухання – це майданчик відкритого і прямого діалогу між представниками центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій, обласних рад, місцевого самоврядування, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, проєктів міжнародної технічної допомоги, експертів, які залучені до розробки та реалізації нової державної регіональної політики, задля порозуміння та співпраці, зокрема в реалізації Дорожньої карти щодо вступу України в ЄС.