На Полтавщині триває процес підготовки до національного мультипредметного тесту-2024

Надрукувати

Через війну в країні третій рік поспіль класичне ЗНО не проводять. Визначено особливий порядок проведення вступної кампанії, згідно з яким абітурієнтам для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти потрібно складати національний мультипредметний тест. Про підготовку до проведення НМТ у 2024 році, організаційні та безпекові моменти розповіли заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко та директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини.

«Облвійськадміністрацією, Департаментом освіти і науки, громадами, місцевими органами управління освітою, закладами освіти вжито всіх заходів щодо формування оптимальної мережі округів тестування, – зауважив Антон Чубенко. – Очікувана кількість учнів, слухачів, студентів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, – понад дванадцять тисяч осіб».

Це 7830 випускників шкіл, 2004 випускники закладів професійної, професійно-технічної освіти, 2831 випускник фахової передвищої освіти. 

Минулого року складали НМТ 10476 осіб.

«В області вжито заходів для розширення мережі екзаменаційних центрів, пунктів тестування, забезпечення технічним оснащенням. Пріоритетним завданням під час тестування є збереження життя та здоров’я їх учасників та працівників», – підкреслив Антон Чубенко.

Міністерством освіти і науки затверджено графік проведення НМТ: основна сесія – 14.05-25.06.2024. Додаткова сесія – 11-19.07.2024. Реєстрація учасників – 14.03.-11.04.2024.

«НМТ-2024 міститиме чотири блоки завдань. Три – обов’язкові, а четвертий – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова, математика, історія України, а на вибір – українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія, – розповів Олександр Сидоренко. – Учасники самостійно обирають четвертий предмет НМТ та мають вказати його під час реєстрації».

За словами Олександра Сидоренка, із міркувань безпеки НМТ для учасника проходитиме в один день. Тестування триватиме 240 хвилин. Два предмети (українська мова та математика) до перерви та два (історія України та предмет за вибором) після неї. На виконання завдань кожного предметного тесту відведено орієнтовно по 60 хвилин. Після першого блоку учасники НМТ матимуть невелику перерву, яка триватиме 20 хвилин.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 15% від загальної кількості тестових балів. Таблиці переведення балів у шкалу  100-200 МОН України затвердить завчасно.

Для підготовки до НМТ 2024 року УЦОЯО підготував та оприлюднив на своєму вебсайті демонстраційні  варіанти тестів з усіх предметів та тренувальні варіанти предметних тестів.