Previous Next

На Полтавщині презентували інструменти Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві

Надрукувати

На Полтавщині сільськогосподарське виробництво здійснюють  3,8 тис. підприємств, зокрема 2,6 тис. фермерських господарств, а також 185,7 тис. особистих селянських господарств. Значна частина продукції сільського господарства виробляється мікро - та малими підприємствами. Своєчасне поповнення обігових коштів, можливість залучення кредитних ресурсів в разі потреби сприятиме подальшому розвитку і становленню цих підприємств.

На цьому наголосив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут піл час освітнього заходу для малих агровиробників з нагоди початку роботи Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

«Старт діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві відкриває нові можливості як для аграріїв, так і для банків. Аграрії зможуть розширити свої можливості у доступі до фінансування, банки – зменшити свої ризики, що сприяє зацікавити їх до  співпраці з малими підприємствами, – розповів Володимир Когут. – За два місяці поточного року 187 аграріїв області отримали 622 млн грн, із них 70 млн грн – за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Також у межах урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота п'ять агропідприємств отримали кошти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства й на розвиток тепличного господарства.  У результаті реалізації програм буде створено 19 постійних робочих місць та 498 сезонних».

Експерт з питань кредитування IFC Роман Колібаба розповів, що агровиробники, які обробляють до 500 га та зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР), можуть отримати кредит як для капітальних інвестицій, так і для поповнення обігових коштів.

Позичальники можуть:

- отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років;

- кредити для купівлі землі до 10 років;

- обігові кошти на строк до 3 років з максимальною сумою гарантії кредиту на одного позичальника 30 млн грн. 

Крім того, агровиробники мають можливість отримати вигідніші умови кредитування, поєднавши дві програми: часткове гарантування за кредитами та часткову компенсацію процентів у межах програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Довідково. Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві є небанківською фінансовою установою, засновником якого є Кабінет Міністрів України. Над створенням та запуском Фонду разом Мінагрополітики працювали представники Світового банку та Європейського Союзу. (https://pcgf.com.ua/)