Користь від спалювання сухої рослинності – міф!

Надрукувати

Щороку навесні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю та здоров’ю людини.

Окрім того, на час дії воєнного стану спалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсій.

Рятувальники, які виїжджають на такі виклики, навіть у відносно мирних областях, фактично, змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.

Нагадуємо, що самовільне спалювання листя та сухої трави – поза законом!

Адміністративна відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, та опалого листя складає від 3060 до 6120 гривень.

Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає від 1530 до 4590 гривень.

Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, для громадян складає від 6120 до 12240 грн.

Кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів та зелених насаджень передбачає штраф від 91800 до 153000 гривень,  або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації наполегливо рекомендує утриматись від спалювання сміття, листя, сухої трави та інших рослинних решток!