Антон Чубенко ознайомився з роботою закладів професійно-технічної освіти у Миргородському районі

Надрукувати

За дорученням начальника Полтавської ОВА Філіпа Проніна представники облвійськадміністрації проводять моніторинг діяльності навчальних закладів області у період воєнного стану.

У фокусі уваги – заклади профтехосвіти в Миргородському районі. Ознайомилися з їхньою роботою заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський. Поспілкувалися з колективами, визначили проблемні моменти та пріоритетні напрями роботи й подальшого розвитку.
Відвідали ПТУ № 44. За словами директора закладу Анатолія Іванченка, профтехучилище готує підготовку кваліфікованих робітників за професіями електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, тракторист-машиніст, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій, кухар, кондитер, бармен, муляр, штукатур, перукар.
На базі училища функціонує інноваційний навчально-практичний центр з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Наразі тут здобувають освіту 443 учні.
Антон Чубенко та Євген Кончаковський оглянули матеріально-технічну базу, навчальні кабінети, укриття. Антон Чубенко наголосив на важливості участі закладів профтехосвіти в інвестиційних проєктах та програмах розвитку освітнього середовища.
Зокрема ПТУ №44 є учасником проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», у межах якого отримали 4 трактори, 2 вантажні автомобілі, запасні частини до техніки та інший інвентар. Загальна вартість проєкту – 460 000 євро.
Серед проблемних питань – проведення ремонтних робіт у закладі.
Також у межах поїдки відвідали ПТУ № 56, ознайомилися з матеріально-технічною базою закладу.
В.о. директора Світлана Скороход розповіла, що заклад здійснює підготовку робітників за професіями тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин, водій автотранспортних засобів категорії С, кухар, кондитер.
Нині заклад перебуває у процесі реорганізації шляхом його приєднання до ПТУ № 44. Освіту тут здобуває 81 учень.
«Робітничі спеціальності завжди мали попит. Нині вони є одними із найзатребуваніших на ринку праці. З огляду на реалії сьогодення, нагальність відбудови країни та інші процеси ця тенденція буде зберігатися, – підсумував Антон Чубенко. – Дуже важливо, щоб молодь або люди, які перекваліфіковуються, бачили перспективи, які їм відкриває профтехосвіта. На Полтавщині роботодавці, бізнес зацікавлені в робітничих кадрах. Окрім того, заклади профтехосвіти області, беруть участь у міжнародних проєктах, залучають гранти, поліпшуючи таким чином матеріально-технічну базу. Важливо, щоб ці практики масштабувалися».