Previous Next

Із нагоди Міжнародного дня людей із синдромом Дауна у Полтаві відкрили фотовиставку «Сонячні діти серед нас»

Надрукувати

У Міжнародний день людей із синдромом Дауна, в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулася презентація тематичного фотопроекту «Сонячні діти серед нас». Організували його благодійний фонд «Карітас Полтава» і мама, яка виховує 14-річного сонячного сина Богдана Людмила Герасименко.

– Останнім часом у нашому фонді ми часто зустрічалися з батьками дітей із синдромом Дауна. Упродовж спілкування доходили висновку, що потрібно проводити соціальну адаптацію як дітей, які потребують нашої підтримки, так і їхніх батьків. Тож виникла ідея зробити фотопроект із цими дітками. На жаль, не всі діячі змогли взяти в ньому участь. Сподіваємося, наступні рази, коли організовуватимемо подібні ініціативи, до них долучаться набагато більше людей. Обирали діячів, щоб представити різні сфери діяльності. Складаємо велику дяку нашому фотографу Анні Чапалі, бо це непроста справа – зловити момент радості, підкреслити прояв внутрішнього світу. Діти відчували, що вони потрібні, ними цікавляться й вони стають маленькими зірочками, – зазначив директор благодійного фонду «Карітас Полтава» отець Володимир Раковецький. – Ми хотіли звернути увагу суспільства, що серед нас є дуже багато людей із синдромом Дауна. У нашому місті їх нечасто бачимо, але повинні завжди пам’ятати про них. Кожен, напевно, може зробити якийсь вклад для покращення їхнього життя, як у навчанні, спілкуванні й любові.

Експозиція сформована із 24 світлин, зроблених фотожурналістом Анною Чапалою. На них зображені миттєвості зустрічей діячів Полтави і Полтавщини із сонячними дітками, які мешкають в обласному центрі. Зйомка, за словами організаторів, відбувалася у тих закладах, установах, де працюють дорослі герої фото.

– Ми прагнули досягти контакту, взаємодії між нашими героями, тому емоції на всіх фото справжні. Дітки дуже світлі й щирі. Коли перебуваєш поруч із ними, відчуваєш і наповнюєшся від них позитивом, – поділилася враженнями від зйомки Анна Чапала.

Серед діячів краю до ініціативи долучилися народні депутати України Костянтин Іщейкін і Юрій Бублик, Полтавський міський голова Олександр Мамай, секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, заслужена артистка України Наталія Сулаєва, заслужені діячі мистецтв України Юрій Самойленко і Марія Бойко, директор Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного Лариса Митрофанова, голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергій Чумак, керівник центру громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний та інші.

Робота над проектом тривала більше місяця. Його організатори хотіли привернути увагу громадськості до питань дітей з особливими потребами, налагодити співпрацю між громадськими організаціями, які опікуються вихованням і розвитком дітей із порушенням розвитку, до проблем соціалізації й навчання дітей із синдромом Дауна.

– Ми звикли, що чиновники у кабінетах серйозні, зосереджені, часом похмурі, в них багато роботи. І коли я вперше побачила фото з проекту, усмішки, очі цих людей, у мене не було слів, щоб висловити емоції й слова вдячності фотографу Анні Чапалі, – розповіла голова громадської організації «Самодіяльний театр «Дзвіночок» дітей з особливими потребами та їх батьків», мама сонячного 14-річного хлопчика Богдана Людмила Герасименко. – Наші діти прийшли у цей світ, щоб показати і нам, батькам, і суспільству, як любити, усміхатися, бути добрими й відкритими. Як мама я іноді боюся відкритості мого сина, а суспільство не готове прийняти цих діток. Дякую за підтримку благодійному фонду «Карітас Полтава», що ми можемо показати наших дітей, звернути увагу суспільства і влади на те, що вони є, вони талановиті. Іншим батькам ми показуємо власним прикладом, що не потрібно зупинятися й приховувати від світу своїх дітей.

За словами отця Володимира Раковецького, виставка працюватиме до п’ятниці. Потім її перенесуть до приміщення благодійного фонду «Карітас Полтава» за адресою вулиця Пилипа Орлика, 20/1.