• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавщина одна з областей, яка отримає найменше дотацій з Держбюджету

Бюджет-2019 передбачає виділення коштів на медицину та освіту, а також дотації регіонів та фінансування державних програм.

«Слово і Діло» проаналізувало на які сфери життя з кошторису країни планується виділити найбільше грошей, а що фінансуватиметься за залишковим принципом.

На освіту цього року планується виділити 69,6 млрд грн. Це майже на 13% більше, ніж минулого року. Медицина коштуватиме країні трохи дешевше: заплановано виділити субвенцій у розмірі 55,7 млрд грн, що на 3% менше за минулорічні видатки.

Найбільше грошей на освіту отримає Дніпропетровська область – понад 5 млрд грн. На другому місці – Львівська область, на освітні потреби якої виділять 4,8 млрд грн. Далі йде Харківська область, куди витратять майже 3,8 млрд грн. Столиця цього року опинилася на четвертому місці за кількістю грошей, що будуть виділені на освіту, – 3,5 млрд грн.

Найбільшу медичну субвенцію в 2019 році отримає Дніпропетровська область – 4,7 млрд грн. Трохи менше отримає Київ – 4,2 млрд грн, Харківська область має отримати 3,9 млрд грн.

До того ж у регіони традиційно надходять дотації, які бувають базовими, коли області отримують гроші з держбюджету, та реверсними, коли, навпаки, до держбюджету надходять кошти з обласних та районних бюджетів, а також бюджетів міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад. Тобто регіони, які заробляють, перераховують частину коштів до загального кошторису, в тому числі й задля підтримки збиткових областей.

У 2019 році найбільше дотацій буде спрямовано до Закарпатської області (933 млн грн). Майже 887 млн грн отримає Івано-Франківська область. Чернівецькій області виділять 734 млн грн. Трохи менше виділять Львівській області (721 млн грн) і майже однаково отримають Донецька (671 млн грн) та Тернопільська (643 млн грн). Дотаційними є Рівненська (629 млн грн) та Луганська (610 млн грн) області.

Найменше дотацій отримають Полтавська (72,5 млн грн) та Київська (86,7 млн грн) області, при тому, що вони якраз налкжать до регіонів, які приносять країні дохід. Рекордсменом є Дніпропетровська область, яка перерахує до держбюджету 1,8 млрд грн на реверсні дотації. Київська передасть до загальної скарбниці 706,5 млн грн, Запорізька – 589 млн грн, Полтавська – 524 млн грн, Львівська – 513 млн грн.

Нагадаємо, що видатки держбюджету-2019 прогнозують на рівні 10,4 млрд грн, а доходи – 6,8 млрд грн.

За державними програмами найбільше коштів із бюджету буде виділено на соціальні виплати сім’ям із дітьми, малозабезпеченим, інвалідам, безробітнім та особам, які не мають права на пенсію (63 млрд грн). Другий найбільш витратний проект держави – пільги та субсидії населенню на оплату послуг ЖКГ – «потягне» на 35 млрд грн. І третій пункт найбільших витрат для країни – будівництво та реконструкція автодоріг – коштуватиме цьогоріч 14,7 млрд грн.

Найменше грошей держава виділить на держпрограму з радіаційного та соціального захисту населення місьта Жовті Води (8,5 млн грн). По 10 млн грн буде виділено на реалізацію проекту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» та проекти транскордонного співробітництва.

За матеріалами "Слово і Діло"

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk