Previous Next

Стан готовності єдиної державної системи цивільного захисту України обговорили на засіданні профільної комісії

Надрукувати

Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко провів позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо забезпечення діяльності системи цивільного захисту в умовах впровадження воєнного стану. Засідання відбулося у форматі відеоселекторного зв'язку.

«Україна, проти якої з боку РФ вчинено відкритий акт агресії в Азовському морі, готова у найкоротші терміни відновити і побудувати систему цивільного захисту, яка повинна діяти в особливий період», – наголосив Геннадій Зубко. – Я ще раз хочу заспокоїти українців тих областей, де введено режим воєнного стану. Уряд впроваджує всі необхідні превентивні заходи, направлені на убезпечення громадян України від можливих актів агресії з боку РФ. Після підписання Указу Президента про введення воєнного стану в Україні і голосування у Парламенті, Урядом було прийняте рішення про переведення єдиної державної системи цивільного захисту на функціонування в умовах особливого періоду. Тому зараз ми працюємо над затвердженням плану заходів, який дозволить підготувати всі необхідні підрозділи та об’єкти. Виконання плану — це персональна відповідальність як органів влади, так і керівників на місцях».

Геннадій Зубко повідомив, що під час воєнного стану Уряд дає право ДСНС проводити перевірки об’єктів цивільного захисту. З 4 до 5 грудня 2018 року заплановано командно-штабне навчання щодо дій в особливий період. До участі залучать центральні органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування і галузеві спеціалізовані служби та відпрацюють необхідні плани.

Голова ДСНС України Микола Чечоткін зазначив, що з 26 листопада підрозділи ДСНС переведені на посилений варіант несення служби, організоване цілодобове чергування оперативних груп.

«У регіонах розгорнуті пункти управління та зведених пожежних рятувальних загонів. Визначено завдання для територіальних систем органів цивільного захисту. Особливу увагу ми звертаємо на стан захисних споруд, укриттів, а також роботу систем оповіщення. Під час виконання завдань важливо зосередитись на об’єктах критичної інфраструктури, економіки, а також забезпечення життєдіяльності населення», - зазначив Микола Чечоткін.

«У цілому територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області готова до виконання завдань за призначенням. У зв'язку із введенням в окремих регіонах України воєнного стану на Полтавщині перевірено регіональний матеріальний резерв для запобігання й ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, відкореговані плани цивільного захисту на особливий період. Усі підрозділи та служби продовжують працювати злагоджено та ефективно. Причин для хвилювання у населення не має виникати», – зазначив голова облдержадміністрації Валерій Головко.